PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

Pařát 32 – vyšlo 15.2. 2010

32ROTTING CHRIST
Je jen málo kapel, co se ještě mohou pochlubit puncem originality. Bezpochyby k nim patří i řecká legenda ROTTING CHRIST, již více než dvacet let vedená charismatickým Sakisem Tolisem, člověkem, jež se kvůli kapele vzdal rodinného života a pro něhož se láska k metalové hudbě stala životním posláním. Oficiální datum vydání jedenáctého řadového alba „Hnijícího Ježíše“ se symbolicky na den shoduje s vydáním tohoto čísla Pařátu. Proto se společně se Sakisem pojďme projít nejen zajímavou historií tohoto zajímavého metalového úkazu ze země antických bohů. K rozsáhlému článku jsou doplněny recenze všech řadových alb se Sakisovými komentáři.
 
 
Další interview:
AGATHOCLES
BUTTERFLY TEMPLE
COCK AND BALL TORTURE
CUTTERRED FLESH
DYING FETUS
KATATONIA
MASTIC SCUM
ORMUS
SARAH JEZEBEL DEVA
SIX DEGREES OF SEPARATION
SKYFORGER
YOGTH SOTHOTH
 
 
A dále?
 
MASTURBACE
Nepřipadají si jako provokatéři, ani jejich vývoj nezamrznul v čase. Vše berou s naprostým nadhledem a srandu si umí udělat nejlépe sami ze sebe. Řeč je o pražské MASTURBACI, kapele čtyř muzikantů, jejížnové CD naleznete v tomto vydání Pařátu. Abyste si o kapele udělali dostatečný obrázek, nechybí vodítko v podobě interview, v němž na sebe pánové prásknou nejednu pikantérii, nebo naopak osvětlí věci, o nichž jste doposud měli jiné mínění.
10 LET PAŘÁTU
Ohlédnutí za velmi vydařeným koncertem v rámci desátého výročí existence časopisu Pařát.
 
KRABATHOR
Krabathor je moravská deathmetalová kapela, která vznikla v roce 1984 na Uherskohradišťsku. Společně s polskými Vader patří k prvním východoevropským deathmetalovým skupinám, které se v 90. letech 20. století dokázaly výrazněji prosadit i na Západě.Toliko citace z internetové encyklopedie. Co všechno zmiňovanému „prosazení na Západě“ předcházelo a jak to s KRABAT(H)OREM dopadlo, je náplní třídílného seriálu, který se podrobně věnuje historii nejznámější tuzemské metalové kapely.
PROFILACE
V nové rubrice se v krátkých komentovaných profilech podíváme na zub třem českým a jedné zahraniční kapele. Konkrétně jde o MINDWORK, FATALIST, BRATRSTVO LUNY a NAURRAKAR.
LABEL STORY
O síle a kvalitě polské metalové scény u nás asi nikdo nepochybuje, ostatně nejeden tamní produkt se proslavil i v celosvětovém měřítku. Nemenší kvality lze však nalézt i při pohledu hlouběji do undergroundu. Pár postřehů z dlouholetého fungování extrémního metalového vydavatelství nám tentokrát sdělil Tomasz z Pagan Records.
 
ZA HUDEBNÍ CLONOU
Honza Kapák byl po dlouhá léta znám především jako bubeník a zpěvák (později kytarista a zpěvák) dark/blackových AVENGER a spolupořadatel kdysi kultovního festivalu Open Hell, konaného v letech 1998-2005 v jihočeské Volyni. S Honzovým jménem už ale nějaký rok souvisí i nahrávací studio HELLSOUND, které se nachází v malebné vesničce Čestice, kousek od Volyně. Společně tak nakoukneme pod pokličku tohoto pekelného studia.
MORTICIAN
Vydržet dvacet let na vrcholu popularity může být stejně tak vyčerpávající, jako úplně jednoduché. Pokud jste majiteli pohřebního ústavu (odtud je odvozen název kapely), existuje vysoká pravděpodobnost schůdnější cesty. Své by o tom mohli vyprávět metaloví funebráci Will Rahmer a Roger Beaujard, dva hlavní mozky pekelné bestie zlatých devadesátých let minulého století, která měla asi stejné množství fanoušků jako svých odpůrců. Jak se zdá, šest let čekání je u konce a nové album MORTICIAN je na spadnutí. Sílu těchto řezníků si připomeneme v obsáhlém profilu.
 
DISFIGURED CORPSE
Kdyby platilo kdyby, asi byli někde jinde. Příští rok oslaví dvacet let své death/grindové existence, přesto se scénou vždy protloukali tak trochu v pozadí. Příčin bylo několik, doba je nutně vyžadovala, takže na začátku letošního roku DC s novou deskou taktéž stojí na startu nové etapy. V několika úsecích si připomeneme hudební život jedné „znetvořené mrtvoly“, do které by v roce 1991 určitě nikdo neřekl, že tu bude sedět tak dlouho.
 
CREMATORY
Dvacet let představuje jednu celou generaci. Nebo také existenci jedné kapely, na kterou jako na svého černého koně v roce 1993 vsadil rozbíhající se německý label Massacre Records a vydal ji debutové album. V komentovaném článku se hbitě zaměříme na nejsilnější místa jejich historie a představíme novou desku „Infinity“.
METALOVE DŘISTY
Nová rubrika, jaká tady ještě nebyla…
MY DYING BRIDE & SWALLOW THE SUN
Členové kapel v netradičním úhlu pohledu netradičních otázek.
REDAKTORSKÁ BODOVACÍ TABULKA
Máte možnost porovnat svůj hudební vkus s vaším. 46 recenzovaných alb v bodovací tabulce + bonusové nahrávky již mimo ni.
BAREVNÉ PLAKÁTY A2 
DYING FETUS / DISSOLVING Of PRODIGY / LIV KRISTINE / ROTTING CHRIST
SEZNAM RECENZOVANÝCH NAHRÁVEK 
AFFLICTION GATE – Aeon Of Nox (From Darkness Comes Liberation)
AGATHOCLES / GRINDBASHERS – Split CD
ANAALIA – Mind Monstrosity
ATROCITY – Let War Rage
BAZÖOKA – Toxic Warriors
BE PERSECUTED – End Leaving
BRATRSTVO LUNY – Goethit
CALES – Krf
COATHANGER ABORTION – Dying Breed
CRYPTIC TALES – Anathema  
CUTTERRED FLESH – Cause The Apocalypse
DARK FUNERAL – Angelus Exuro Pro Eternus
DEATHBOUND – Non Compos Mentis    
DEPRESY – Morph (Near Death Experiences)
DIABOLIC FORCE – March To Calvary
DIPHTERIA – Claustrophobic
DYING FETUS – Descend Into Depravity
ELYSION – Silent Scream   
ENGAGED IN MUTILATING – Population: Zero
FATALIST – The Depths Of Inhumanity
GOREAPHOBIA – Mortal Repulsion
HELLISH CROSSFIRE – Bloodrust Scythe  
HOD – Serpent 
IGNIS URANIUM – Azimuth Nuctemeron Frequency
KATATONIA – Night Is The New Day
KLADOVEST – Escape In Melancholy
LAMMOTH – Machine
MADDER MORTEM – Eight Ways  
MARDUK – Wormwood   
MIA HOPE – We Are Just Satellites
MUNICIPAL WASTE – Massive Agressive 
NADIMAČ – Drzavni neprijatelj broj ket
NARGAROTH – Fahreszeiten      
NAURRAKAR – Imperium Satana
NEGATIVE FACE – The Dance Of Mournful Clown (memories)  
PANDEMIA – Feet Of Anger
PSYCHOFAGIST – Il secondo tragico
REVOCATION – Existence Is Futile
SACRIFICE – The Ones I Condemn  
SARAH JEZEBEL DEVA – A Sign Of Sublime
SIX DEGREES OF SEPARATION – Of Us
SQUASH BOWELS – Grindvirus
SWALLOW THE SUN – New Moon
THE ARGENT DAWN – A Blank Eternity
THE GROTESQUERY – Tales Of The Coffin Born
THE WOUNDED KINGS – The Shadow Over Atlantis
THEATRE OF TRAGEDY – Forever Is The World   
WEEKEND NACHOS – Unforgivable
WEREWOLF – The Order Of Vril
WHOREHOUSE – Execution Of Humanity

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »