PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

V.A.R. – Rozdvojen ale schopen

paratmagazine com 01 nahled 672 kbPostupnými kroky se letos dostáváme k reedici čtvrtého alba V.A.R. z roku 2001. Pro úplnost připomenu, že znovuvydání „Rozdvojen ale schopen“ předcházelo oživení dvou řadových alb z devadesátých let „Závislost“ a „Pod vodou“. K reedici prvního a zároveň nejúspěšnějšího albového titulu „Personal Destruction“ došlo už v roce 2012, kdy se ještě Pařát s V.A.R. nepaktoval. „Spolupráce na nových obalech je prostě super. Všechno, na co jsme tehdy neměli čas nebo peníze, se teď zúročuje a fans dostávají plnohodnotné reedice se všemi možnými bonusy, to znamená ve zvuku, přidaných skladbách, nových obalech a tak dále,“ pochvaluje si bubeník Jeny. Má tím na mysli také opětovné vydání demáče pod názvem „Není se kam skrýt – No Place To Hide“, k němuž došlo v Pařátu na sklonku roku 2015. A to není vše… v reedicích V.A.R. v příštím roce budeme pokračovat dál.
„Nový, moderní zvuk remasterů se mi hodně líbí, ale jinak bych ohledně hudby ani dnes neměnil u ničeho nic. Takhle V.A.R. zněl v době, kdy tu kterou věc nahrál, a tak to je,“ výstižně shrnuje situaci basák Vyczka. Ten Jenyho doplňoval v rozhovoru, který se samozřejmě ve větší míře točil kolem událostí starých na dvě desítky let.

95. číslo Pařátu s reedicí „Rozdvojen ale schopen“ vyšlo 27. srpna 2020. Vyjma CD v něm na téma „V.A.R. před 20 lety“ najdete také rozhovor s Jenym a Vyczkou.  

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »