PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

TORTURE KILLER

Torture+KillerJe to docela zvláštní kapela. Vznikla tak, že se parta týpků scházela v garáži a přehrávala songy svých oblíbených SIX FEET UNDER. Rozhodli se, že založí jejich finský revival, a až jim tohle bylo málo, postavili vlastní kapelu TORTURE KILLER. Jak jinak, hudba byla silně ovlivněna kapelou Chrise Barnese. Ten se o nich dověděl zrovna v době, kdy byli po první desce bez zpěváka. Slovo dalo slovo a Chris se nabídnul, že „Swarm“ (´06) nachroptí, dokonce sehnal i vydavatelskou podporu u domovských Metal Blade.

Jak se dalo čekat, v tu ránu se kolem TORTURE KILLER strhla mediální lavina, protože každý chtěl informace, co je zač ta kapela, ve které nově chroptí Chris. Ve skutečnosti spolu nikdy ve studiu nepřišli do styku (Chris své party nahrával v Americe), neodehráli jediný koncert – TORTURE KILLER si brzy našli nového zpěváka a zájem o ně solidně ochladnul. Letošní březen se stal měsícem vydání jejich novinky „Phobia“, proto jsme byli zvědavi, jak si vede kapela, která se už musí smířit s podporou menšího labelu, menšího zájmu fans, s oblibou o sobě tvrdí, že se za 10 let hudebně neposunula ani o metr.

Od 14. června si v novém čísle Pařátu určitě přečtěte, jaké to je být bleskově katapultován na vrchol mediálního zájmu, co všechno k tomu stačí, pak se pádem z výšky rozmáznout a přesto pořád dobře chodit.  

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »