PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

THE BISHOP OF HEXEN

paratmagazine com maxresdefaultKapel hrajících opravdu black metal, v Izraeli není a ani nikdy nebylo mnoho. Pokud byste si dali tu práci a zapátrali, na THE BISHOP OF HEXEN narazíte velmi brzy. Nebo spíš na BISHOP OF HEXEN. Před lety totiž bylo nutné jeden problém vyřešit drobnou úpravou názvu.
První album této symfonické blackmetalové kapele vyšlo už v roce 1997, takže vyhnout se srovnávání s tehdejšími ikonami CRADLE OF FILTH nebo DIMMU BORGIR prostě nešlo (úsměv). „Hodně lidí myslelo, že našim cílem se stalo dohnat jejich popularitu. Avšak skutečnost byla úplně jiná a popravdě my velké paralely v jejich a naší tvorbě nespatřovali. Podobnost, to ano, ale nijak závratná. O všech kapelách se dalo říct, že hrají symfonický black metal, ale to je dost široký záběr. Obě zmíněné kapely a mnohé další kladly důraz na zvuk kytar, zatímco my vždy do popředí tlačili klávesy. Víc nám kolovala v žilách tehdejší hudba LIMBONIC ART nebo MORGUL,“ přidává svůj pohled na věc klávesák Dimrost.
O THE BISHOP OF HEXEN nebylo dlouho slyšet, vždyť letošní album „The Death Masquerade“ vyšlo po čtrnácti letech od svého předchůdce a tuto pauzu vyplnilo pouze jedno EP. Ve skutečnosti kapela nebyla rozpuštěna, akorát řešila celou řadu problémů.

95. číslo Pařátu s rozhovorem THE BISHOP OF HEXEN vyšlo 27. srpna 2020.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »