PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

THALARION

paratmagazine com thalarion promo001

Slovenští death/doomoví THALARION se uložili ke spánku v roce 2006 a až do letošního února se o nich psalo v minulém čísle. Když zpěvák Juraj Grežďo zveřejnil informaci o tom, že THALARION se dali dohromady, a dokonce v sestavě s původními členy, měli hotovu teprve kostru dvou nových skladeb. A zároveň v kapse smlouvu na vydání se zahraničním labelem, aniž by někam psali nebo investor slyšel jediný tón. Jak je to možné?
THALARION patří mezi stěžejní kapely slovenského metalového undergroundu z přelomu milénia. Mezi lety 1998-2002 nahráli tři zásadní alba vydaná v Dánsku u Mighty Music a jejich jméno se skloňovalo prakticky po celém světě. Jenže nic netrvá věčně. „Rozpad započal už z kraje roku 2004, když bubeník Peter přijal nabídku od TUBLATANKY. Takové nabídky se jednoduše neodmítají. Po něm jsem THALARION opustil já. Nedokážu říct, co přesně se ve mně zlomilo, zkrátka už jsem měl všeho plné zuby. Na zkoušky a koncerty jsem chodil jakoby z donucení, nebavilo mě to, nedokázal jsem se sžít s hudbou, navíc stále někam cestovat, vyřizovat si v práci volno a tak dále,“ vzpomíná Juraj na ne úplně šťastné období svého života. Na dalších sedmnáct let se prakticky úplně stáhnul z metalové scény a upřímně říká, že poslouchá akorát staré kapely, o těch nových nemá zdání.
THALARION jsou zpět a albem „Dying On The Scorched Plains“ píší další kapitolu své existence. Obětování se pro kapelu už pochopitelně není jako dřív, ale o to nakonec vůbec nejde. Následující rozhovor je zároveň také plný vzpomínek na zlaté časy existence THALARION. Na devadesátá léta totiž Juraj nedá dopustit.

102. číslo Pařátu s rozhovorem THALARION vyšlo 20. listopadu 2021. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »