PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

THALARION – Přivolávání dávných časů

paratmagazine com thalarionJak už jsme psali ZDE, 20. února Pařát vydá na digipaku reedici prvního alba slovenských THALARION. Hudbu THALARION jsem miloval. Zejména tu na albech z let 1998-2002. V roce 2006 kapela ukončila činnost, ale nutno podotknout, že prakticky v jiné sestavě než v té, ve které prožila svá nejlepší a nejplodnější léta. Počátkem roku 2021 THALARION ohlásili albový comeback, který byl nakonec zhmotněn v prosinci pod názvem „Dying On The Scorched Plains“.
Když jsem v říjnu požádal zpěváka Juraje Grežďa o rozhovor do listopadového 102. čísla Pařátu, ještě jsem netušil, že to celé bude mít pokračování. Během přípravy na rozhovor jsem povytahoval ze sbírky alba THALARION, abych si trochu oživil paměť, a zjistil, že první album „Towards The Obscure Slumberland“ vlastním pouze na kazetě. To vlastně bylo v pořádku, protože nahrávka v roce 1996 vyšla pouze jako kazetové album. Začalo pátrání po tom, kdo vydal reedici, že bych si doplnil sbírku… a ke svému překvapení jsem zjistil, že ji nevydal nikdo. Bohužel, Juraj Haríň už to loni nestihnul.
Nebylo na co čekat, slovo dalo slovo a s Jurajem Grežděm jsme se hned domluvili. Jak už to tak v Pařátu u reedic bývá, plánoval jsem udělat vzpomínkový článek nebo rozhovor… a pak jsem si řekl proč nedat THALARION u příležitosti vydání reedice rovnou na titulní stranu? (tiskovou zprávu k této události čti ZDE) Jelikož to, co se dělo v kapele po vydání alba „Hellium“ (2004) a poté, co začala opět fungovat, už jsme probírali ve vzpomínaném rozhovoru ve 102. čísle Pařátu, i vzhledem k charakteru nahrávky „Towards The Obscure Slumberland“, jsme se Jurajem rozhodli pro vzpomínkový rozhovor zaměřený na devadesátá léta v THALARION plus/minus období do vydání alba „Hellium“. Příjemné vzpomínky na časy, kdy skoro vše na metalové scéně fungovalo jinak než teď. Možná ne hůř, ani líp, ale prostě jinak.

103. číslo Pařátu s THALARION na titulní straně vyšlo 20. ledna 2022.  

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »