PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

SEAR BLISS

Hudba maďarských SEAR BLISS se pro mnohé stala už v devadesátých letech srdeční záležitostí. A začalo to albovou prvotinou „Phantoms“ z roku 1996. Maďaři hrající black metal s trombónem se stali úkazem v metalu napříč žánry, ale co je nejdůležitější: oni to od začátku uměli. Pochopitelně se z hlediska instrumentace takový „Phantoms“ nedá srovnat s jejich pozdějšími počiny, ale o to snad ani nejde. V hlavách zůstaly navždy vyraženy ty krásné melodie doprovázené černým kovem štěkajícím jako samopal, jehož esence během krátkých chvil přeskočila do epických rozměrů. A pranic tomu nebránila ani délka songů téměř vždy přesahujících pět minut.
Začneš a nezapomeneš, takže v různých drobných obměnách si SEAR BLISS v sobě nesli to podstatné i dalších dvacet let, aby svoje zkušenosti přenesli do sedmého alba „Letter From The Edge“, které vyjde letos v létě.

Baskytarista a zpěvák András Nagy, již dávno jediný ze zakládajících členů SEAR BLISS, byl k dispozici pro dlouhý rozhovor do červnového Pařátu. Po 25 letech v čele jedné kapely rozhodně bylo o čem vyprávět.

82. číslo Pařátu s rozhovorem SEAR BLISS vyšlo 15. června 2018. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »