PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

SADIST

V první polovině devadesátých let se v oblasti technického death metalu celý svět klaněl hudbě DEATH, ATHEIST a CYNIC. S jednou z nejkvalitnějších evropských odpovědí přispěchali italští SADIST prostřednictvím svého alba „Above The Light“ z roku 1993. Stejně jako výše uvedeným jménům, ani SADIST se nevyhnuly pády a po roce 2000 se dokonce toto jméno na nějaký čas ocitlo ve stádiu klinické smrti. Tohle všechno už je ale dávná minulost. Mnohem důležitějším faktem je, že letos si SADIST připsali už osmý albový zásek pojmenovaný „Spellbound“. Jedenáct skladeb soustředí kolem života a díla slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Ostatně už obal „Spellbound“ hovoří vcelku jasnou řečí…
Kytarista a klávesák Tommy Talamanca je zároveň už déle než dvě desítky let majitelem nahrávacího studia Nadir, v němž vznikla i poslední tři alba SADIST. Možná vás překvapí, že Tommy se nevěnuje zdaleka jen natáčení metalu; ten tvoří jen asi 20% jeho práce.

Především o SADIST, Nadir a Hitchcockovi je rozhovor s Tommym Talamancou, který najdete od 20. října 2018 v 84. čísle Pařátu.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »