PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

RAMCHAT

DSC_0048 C2Kytarista Pavol „Hirax“ Baričák byl skoro 20 let spojován se jménem LUNATIC GODS. Nakonec bývalým spoluhráčům zanechal kapelu se silným jménem, jasně daným hudebním i textovým směrem a v roce 2013 založil RAMCHAT, inspirované slovanskou historii, pohanskými časy před příchodem křesťanství. „S nástupem RAMCHAT mi bylo opět připomenuto, že pokud uděláš věc, která se lidem líbí, jsou ochotni koupit si i originál CD, LP nebo tričko,“ připomíná Hirax v pozici člověka, který se na undergroundové scéně pohybuje už skoro tři desítky let. Jeho jméno si můžete vybavit i v souvislosti s EDITOR, PROTEST nebo vydavatelstvím Hrom Records. Tolik metalová sféra. Dlouhé roky se různými způsoby aktivně zapojoval i do slovenského punku.
Před deseti lety se v Hiraxovi „něco zlomilo“. To když vyšel jeho první knižní román Raz aj v pekle vyjde slnko. Od té doby napsal a vydal pět cestopisů, osm románů, sedm básnických sbírek a trilogii motivačních knih Šlabikár šťastia. Toto svoje „zbláznění“ navíc vyšperkoval jízdami po celém Slovensku, na nichž přednáší o principech fungování vesmírných zákonů, o důvodech lidských chorob, souvislostech z dětství a minulých životů a jejich dopadech na karamboly v lidských osudech.
Hirax je úspěšný spisovatel (je pravděpodobné, že jeho románová prvotina se dočká i filmového zpracování), ale metalu v srdci se nedá poručit. Důkazem toho nejsou jen RAMCHAT (a jejich nové album „Atrana“), které Hirax stejně jako LUNATIC GODS vede hudebně i textově, ale i připravovaná kniha o jeho metalovém dospívání v časech minulého režimu.

Rozhovor s RAMCHAT najdete od 17. června v 70. čísle Pařátu.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »