PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

RAFAL KOTYLAK

10173809_797177660314844_5688731261627172864_n„Na trhu koncertních fotografů lze rozlišit dvě skupiny. Tu první tvoří 80-90% z nich. Stačí jim zavolat, přijedou na koncert a plácají fotky jako mouchy. Druhou skupinou, tou méně početnější, jsou ti, za něž hovoří kvalita a organizátoři koncertů nebo zadavatelé nějaké práce je osloví sami na základě kvality předchozí práce nebo referencí. Osobně bych se v očích veřejnosti raději viděl v té druhé skupině, protože mám tendenci si metalové koncerty a festivaly vybírat a na nich fotit jen vybrané kapely. Nepřijedu na každé zavolání,“ říká polský fotograf Rafal Kotylak, jehož kvalitní práci mají tuzemští fanoušci tvrdého metalu na očích teprve pár let. Ovšem Rafal není žádný mladíček; vášeň pro tvrdou hudbu a focení v sobě objevil už na konci osmdesátých let, moc dobře tak pamatuje časy analogu. Do roku 2011 pobýval ve Velké Británii a po návratu do Polska se rozhodl, že zkusí štěstí i na českých festivalech. Jelikož bydlí kousek za Harrachovem, má to k nám coby kamenem dohodil a letos jste ho mohli spatřit postupně na festivalech Metalgate Czech Death Fest, Obscene Extreme a Brutal Assault.
Rafal se nevydal po stejné cestě, jako mnoho jeho kolegů. Nefotil pro žádné fotografické servery, ale pouze pro svůj web. Neměl prakticky žádné známosti a práci nejen koncertního fotografa získával tak, že se organizátorům nebo majitelům firem jeho práce líbila. Jelikož má neodkladné povinnosti, focením se živí napůl, ale je přesvědčený o tom, že brzy to bude na plný úvazek.

Jak si tedy žije polský koncertní fotograf a proč tolik polských fanoušků tvrdého metalu jezdí na festivaly do Česka? To a mnohé další se dočtete ve velkém rozhovoru s Rafalem Kotylakem v 60. čísle Pařátu, který vyjde 20. října. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »