PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

POVOLÁNÍ : Hrobník

Jindra Jasan je už pětadvacet let kytaristou a zpěvákem AGGRESSIVE TYRANTS, u nichž od útlých teenagerovských let vymýšlel texty o mrzačení těl, o různých sexuálních praktikách na mrtvých tělech atd. S notnou dávkou černého humoru by se dalo říci, že jeho sny se po letech staly skutečností. Jindra totiž od roku 2014 pracuje jako hrobník. Pakliže vám tato profese připadne „divná“ nebo „nechutná“ už jen z principu, Jindra nabízí jednoduché vysvětlení, proč v jeho případě právě hrobničina: „Na profesi hrobníka mě nejvíce přitahuje to, že nejde ani tak o práci, jako spíš o poslání. Tohle v žádném případě není normální povolání! Naskýtá se otázka, jestli hrobník není takový převozník Cháron pomáhající lidem ,na druhou stranu‘? Já se v hrobničině zkrátka našel, navíc to není otročina pro kapitalistův měšec. Práce hrobníka navíc není výhradně o setkávání se se smrtí, jak si mnozí myslí. Hlavně je to služba lidem a v dnešní době mít svůj rukopis na něčem záslužném, to je dar!“ Navíc aby toho nebylo málo, Jindra se se svojí manželkou seznámil právě na hřbitově (úsměv).
V následujícím rozhovoru s Jindrou se podrobně dočtete, co přesně obnáší taková práce hrobníka. Naše povídání jsme pojali vážně i nevážně. Hřbitov rovná se především pieta, nicméně jsme jenom lidi a takový Jindra rozhodně pro černý humor smysl má. Říká tomu profesní otrlost.

V 87. čísle Pařátu, které vyjde 20. dubna, odstartuje nová rubrika o zajímavých povoláních členů metalových kapel. A jedním z nich je také hrobník!

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »