PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

POSSESSED

914_photoPOSSESSED vymysleli death metal? Pravděpodobně ano. To když v roce 1984 vydali demo s názvem, které začalo definovat celý extrémně metalový směr. Vzhledem k tomu, o jaký rok šlo, se asi nikdo nepodiví informaci, kterak –náctiletí kluci naklusali do studia a spontánnost se ukázala jako nejlepší řešení. V letech 1985 a 86 vyšla pod logem POSSESSED pro celý extrémní metal dvě zásadní alba, jenže cesty osudu jsou nevyzpytatelné a tehdejší sestava chtěla jít od sebe. Skutečný návrat se podařil až téměř po dvaceti letech, když ho v roce 2007 ohlásil původní vokalista a basák Jeff Becerra. Tou dobu už „pouze“ vokalista, protože Jeff po vážném zranění v roce 1990 ochrnul od pasu a dolů a bez vozíku se už neobejde do konce svého života. Se členy SADISTIC INTENT to návratově nejprve rozjeli ve Wackenu a zase dlouho nic. Až v roce 2012 se vydali na další jízdu po Evropě a neopomněli zahrát též v Praze. To o dva roky později je publikum přijalo mnohem vřeleji. I pro nejotrlejší grindery, kteří mohli znát souvislosti, muselo být dojemné sledovat scény, kdy fanoušci Jeffovi po koncertě, ale i během něj, líbali ruce a klaněli se před ním.
Ač POSSESSED už téměř tři desítky let nemají žádnou novou nahrávku, je to kapela, na kterou se nikdy nezapomene. Starší fanoušci ví své a tu dobu z hlavy nesmažou, mladší mohou být minimálně zvědavi, kdo to tedy stál u základů death metalu, když to nebyli DEATH (úsměv).
Na sklonku letošního roku se POSSESSED znovu objeví v Evropě, a to v rámci turné s ABSU a BELPHEGOR. Byla to výborná příležitost dostat se k Jeffovi a vyzvědět něco ze současnosti, stejně jako se proplétat hlubokou minulostí.

Rozhovor s Jeffem Becerrou najdete od 20. října v 72. čísle Pařátu.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »