PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PIŠTA VANDAL – Poustevník metalu, hipísák, který věří v Lásku a odpuštění

paratmagazine com pista4Kytarista a zpěvák Štefan Chrappa alias Pišta Vandal je ten, který v roce 1994 ČAD zakládal. To mu bylo čtrnáct let. O tři roky později prodělal vážnou nemoc, kvůli které se ocitnul na pokraji života a smrti. Od té doby se z něho stal silně věřící člověk, ale jak sám říká katolík, který odpovídá, když se ho někdo na něco zeptá. Není kazatel, ani jím nechce být, svoje názory nikomu nevnucuje. Ale zároveň svoji lásku k Bohu nijak neskrývá, čímž je svým způsobem asi nejen na slovenské metalové (punkové) scéně unikátem. Pro některé milý a příjemný člověk, pro druhé kokot, tak už to prostě bývá. A křesťanství versus ČAD? „Jsme lidi hrající pro lidi. Křesťanství beru jako absolutní osobní záležitost. Nebudu lidi nabádat k tomu, aby se modlili, když jsem v kapele jediný věřící. Ale mohu říci: ,Buďme na sebe kurva dobří. Když jeden v kotli spadne, druhý mu podá pomocnou ruku a zvedne ho. Stejně tak ať je to i ve vašich životech!‘
Pišta je především velmi pozitivní člověk s otevřenou myslí, netrpí zaslepeností, dokáže nejen chválit, ale také uznat chyby. A právě proto, že na životě hledá hlavně pozitiva, z něj dělá tak příjemného člověka. Není běžné, aby se na stránkách metalového časopisu objevoval rozhovor s někým, kdo se otevřeně vyznává z lásky k Bohu, velebí křesťanství, jenže lidé jako Pišta zkrátka nejsou běžní. Jeho život je naprosto neobyčejný.

91. čéslo Pařátu na titulní straně s ČAD vyjde 18. prosince. Součástí rozsáhlého materiálu o kapele bude také velký rozhovor s Pištou.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »