PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PATRIK „VLAKIN“ STANĚK – Klasický grindcore je už několik let celosvětově na ústupu a tento „trend“ naneštěstí postihl i naši zemičku

„V roce 2012 jsme zkompletovali nějakých 20 promobalíčků s historií, oběma posledními EPčky a dalšími propagačními materiály a rozeslali po celém světě na labely, o nichž jsme si mysleli, že by to u nich třeba mohlo klapnout. Jaké však bylo naše překvapení, když se nám nikdo (slovy NIKDO!!!) ani neobtěžoval napsat aspoň dík, nemám zájem. Prostě totální odzívačka, přece se nebudeme zahazovat s nějakýma vidlákama z Čech… V tomto momentu se to v nás asi zlomilo, od té doby jsme na podobné snahy rezignovali a nemyslím, že v tomto ohledu budeme do budoucna ještě něco podnikat,“ vzpomíná basák Vlakin na výrazný zlom v jeho životě. A po něm následoval další, tentokrát související se založením rodiny.
Po roce 2000 byli INGROWING těžce rozjetým válcem, ale nic netrvá věčně. Sledy mnoha událostí od roku 2006 kapele nedovolily vydat další full CD, ale přesto nic není ztraceno. „Chceme si v klidu a v pohodě dál hrát ten náš bordel, vydávat další nahrávky, hrát koncerty a pokračovat dokud nás to bude bavit a naplňovat. Taky bychom si rádi splnili ještě další sny, hlavně co se týká koncertování v různých částech světa, kde jsme ještě nebyli a rádi bychom to napravili. V každém případě by to ale vše mělo být méně hektické než v minulosti a nemělo by to příliš narušovat naše osobní životy. Prostě si to hlavně užívat a nějak zvlášť to nehrotit. Věřím, že tady ještě nějaký čas budeme vopruzovat,“ směje se Vlakin na konci tohoto rozhovoru. Ovšem vy jste nyní teprve na jeho začátku (úsměv).

75. číslo Pařátu, které obsahuje rozhovor s Vlakinem, vyšlo 24. dubna 2017. 

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »