PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

ORTHO´DOXS – Malgašský metal

paratmagazine com orthodoxs band membersO kolika metalových kapelách z Madagaskaru jste doteď slyšeli? A co třeba tvorba ORTHO´DOXS, kteří hrají přes třicet let ve skoro stejné sestavě?
Madagaskar je největší ostrov v Africe a čtvrtý největší na světě. Žije na něm přes 27 milionů obyvatel. Madagaskar je také bývalou francouzskou kolonií a stále má s Francií mnoho vazeb, například ekonomických, jazykových a některých kulturních, zejména mezi mladými lidmi. Z tohoto důvodu mnoho Malgašů migruje do Francie za lepším životem a vzděláním, zatímco francouzští podnikatelé přijíždějí na ostrov za obchodem. Jak si v jedné z nejchudších zemí světa vede metalová scéna? „Absenci malgašských metalových kapel na světové scéně, a to i na regionální úrovni (okolní ostrovy a africký kontinent), lze vysvětlit především dvěma důvody. Zaprvé, malgašská kultura je směsicí asijské a africké kultury a mainstreamový hudební vkus je velmi odlišný od vkusu západního světa, který mnozí považují za kolébku metalu, alespoň v jeho počátcích. Madagaskar je také z ekonomického hlediska nadále rozvojová země a jako taková má své vlastní ekonomické problémy. To místním kapelám stěžuje prosazování hudebního stylu, který není zaměřen na mainstream. V neposlední řadě není možné proniknout na mezinárodní trh, protože nám chybí expozice a očekávání budou pravděpodobně velmi odlišná od toho, na co jsme zvyklí. V důsledku toho je obtížné najít zahraniční sponzory ochotné investovat do místních kapel,“ říkají v následujícím rozhovoru zástupci ORTHO´DOXS Haja a Eric.

103. číslo Pařátu s rozhovorem ORTHO´DOX, v němž si také přečtete mnoho faktů o malgašském metalu minulosti a současnosti, vyšlo 20. ledna 2022. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »