PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA TITULNÍ STRANĚ ÚNOROVÉHO PAŘÁTU BUDOU ANCIENT

paratmagazine com artworks 000307639974 lhznb1 t500x500Loni v prosinci uplynulo čtvrtstoletí od vydání prvního alba norských blackmetalových ANCIENT „Svartalvheim“ a ke konci letošního roku pro změnu uplyne stejný počet let od vydání „EP „Trolltaar“, kterým ANCIENT doma v Norsku pomyslně uzavřeli první velkou kapitolu a krátce na to ve Spojených státech otevřeli novou. Ta se vyznačovala zejména velmi úspěšnými nahrávkami „The Cainian Chronicle“ a „Mad Grandiose Bloodfiends“. Výročí prvního alba a následného EP si letos ANCIENT připomenou sérií koncertů, na kterých obě nahrávky přehrají. V jaké sestavě? Vrátí se Grimm? Nebo dokonce Lord Kaiaphas?
Zel (dříve vystupující jako Aphazel) je duší ANCIENT od prvních okamžiků existence kapely. Za 28 let s ní prožil všechno dobré, ale i zlé, našel domov v několika zemích, prožíval pocity euforie, bojoval se ztrátou motivace. Nikdy na black metal nezanevřel, stejně tak na svoji image.
V souvislosti s výročím „Svartalvheim“ a „Trolltaar“ jsme se rozhodli věnovat titulní stranu únorového Pařátu právě ANCIENT a z letošních hovorů se Zelem sestavili titulní článek o bezmála třech desítkách let jeho kapely, přičemž nejsilnější důraz článku bude kladen na devadesátá léta.

92. číslo Pařátu na titulní straně s ANCIENT vyšlo 22. února 2020.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »