PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

MESSIAH

paratmagazine com messiah 2Švýcarsko, metal, osmdesátá léta. Kdo se vám vybaví mezi prvními? CELTIC FROST, HELLHAMMER, CORONER? A co třeba death/thrashoví MESSIAH, kteří začali hrát už v roce 1984? Dlouho to vypadalo, že tato kapela je definitivně pohřbená, jenže nikdy neříkej nikdy.
MESSIAH na sebe výrazně upozornili už v osmdesátých letech dvěma alby. Další tři pak natočili v první polovině devadesátých let, ovšem to už z původní sestavy zůstal jen kytarista Remo „Brögi“ Broggi. Jelikož vinou několika okolností budoucnost kapely považoval za nereálnou, v roce 1995 se MESSIAH ze scény vytratili… aby se po více než dvaceti letech vrátili, natočili nové album a uvažovali směrem dál. Na tom všem je ale možná nejzajímavější skutečnost, že tento reunion neinicioval jeden muzikant, který si na pomoc přizval „mladou krev“, nýbrž se ve studiu sešla stejná sestava podepsaná už pod alby „Choir Of Horrors“ (1991) a „Rotten Perish“ (1992). To je opravdu rarita.
Ani během dlouholeté nečinnosti MESSIAH nezůstali úplně zapomenuti. V několika reedicích už vyšlo vše, co nahráli v osmdesátých a devadesátých letech, přičemž v roce 2018 došlo na opravdovou lahůdku, kompilaci „Space Invaders“, která jistě udělala radost metalovým archeologům. Ale letos dozrál čas na „Fracmont“, nové studiové album MESSIAH po 26 letech.

Rozhovor s MESSIAH najdete od 27. srpna 2020 v 95. čísle Pařátu. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »