PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

LABEL STORY – Shaytan Productions

paratmagazine com 0005279144 10Shahid se narodil v kanadském Torontu rodičům původem z Pákistánu. Narodil se jako muslim a už jako malý navštěvoval mešitu. Vyrůstal jen s matkou, která ho nijak neomezovala dodržováním nařízení, takžekonzumoval v restauracích a fast foodech jídla, která nebyla halal, měl dlouhé vlasy, randil s holkama a nechal si udělat po těle několik piercingů. I když matka Shahida uvedla do islámské víry, nikdy se ho nepokoušela zlomit, když se o víru přestal zajímat.
Z pozice člověka, z něhož se nikdy nestal aktivní muzikant, Shahid v roce 2007 založil vydavatelství Shaytan Productions, přičemž od začátku měl jasno v tom, že chce vydávat hudbu kapel zaměřených na tvorbu etnického black metalu. Krátce po založení labelu Shahid spojil svoje síly s AL-NAMROOD, s nimiž nejenže spolupracuje dodnes, ale je to zároveň kapela, kterou podporuje nejvíc.
„Muslimové mohou považovat Shaytan Productions za hrozbu z toho důvodu, že jeho dvě hlavní kapely se zřekly jejich náboženství. A název labelu podněcuje jejich ostražitost. Není nic, co bych dělal k propagaci antináboženského cítění, protože já ignoruji náboženství jako celek. Vidím sám sebe jako člověka, který propaguje muziku a kapely z koutů světa, v nichž by nikdo black metal nečekal. Cílová skupina mých projektů není na Blízkém východu a já se je nesnažím konvertovat, ani je k nim přitahovat. Moje hudba se soustředí na existující blackmetalový dav lidí s otevřenou myslí z celého svět,“ hlásá jedno ze sympatických sdělení tohoto člověka s otevřenou myslí.

94. číslo Pařátu vyšlo 22. června 2020. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »