PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

LABEL STORY – Mexican Steel Productions

paratmagazine com photo1Vydavatelství Mexican Steel Productions vzniklo teprve v roce 2016. Ovšem jeho zakladatel a majitel Iván López, který se před vznikem labelu na metalové scéně nijak výrazně neangažoval, už není žádný mladíček. Táhne si na zádech už čtyři kříže, ale to samozřejmě představuje člověka v nejlepších letech (úsměv). Iván je dokonce rád za to, že pro scénu začal pracovat až později, když říká: „Nikdy jsem tak nebyl součástí toho, co je dnes považováno za ´old school´. A to je dobře, dnes jsem za to vděčný, protože to v pozdějších letech nijak neomezilo moji vizi a nadšení pro Mexican Steel Productions.“
Ovšem stylové zaměření kapel, jimž se svým labelem pomáhá, to už je z větší části solidní old school. Třeba takoví REPTIL nebo AGRESOR začali hrát už v první polovině osmdesátých let.
Samotný název labelu není jen odkazem na zakladatelovu státní příslušnost. Mexican Steel Productions totiž vydal (zatím) jen mexické kapely. Už na dvě desítky; od heavy metalu přes doom až po black. Tím pádem jsme po celou dobu našeho rozhovoru pomyslně nepřešli hranice Mexika. Vlastně skoro… protože nápad na založení labelu vzniknul v Německu.

97. číslo Pařátu s pravidelnou rubrikou Label story vyšlo 15. prosince 2020. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »