PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

KONVENT

paratmagazine com 3540424647 photoI v hudebním (metalovém) průmyslu se zázraky ještě dějí. U jednoho takového se loni ocitla dánská čtveřice dívek říkající si KONVENT. Představte si, že po jednom odehraném koncertě za vámi vstoupí do backstage člověk s nabídkou zastupování bookingovou agenturou a další týden domluví vydání alba u jednoho z nejprestižnějších metalových vydavatelství. Kapele, která funguje teprve pár let, nahrála jedno demo a v jejím středu není nikdo, kdo by to zahrál na konexe. Navíc podepíšete na smlouvu na vydání alba v době, kdy máte složené možná tak jeho obrysy, nikdo po vás nechce, abyste si platili všechny výdaje, a netlačí k co největšímu počtu koncertů. Pohádka? Snad ani ne, spíš sázka na kapelu, která se časem pro všechny zainteresované zúročit může, ale také nemusí.
KONVENT je ryze dámská (a k tomu ještě dánská) death/doomová kapela, ale vyložený kalkul s ženským elementem nečekejte. Aspoň to tvrdí vokalistka Rikke Emilie List, když říká, že cílem bylo založení kapely s lidmi, kteří si budou rozumět – a náhodou z toho vzešly samé ženy.
Vzpomínané album, jehož vydání spadá na leden 2020, dostalo název „Puritan Masochism“. Importuje na scénu dosud prakticky neznámé jméno a tváře. A se dvěma z nich, konkrétně s Rikke a basačkou Heidi, jsme si povídali na sklonku listopadu.

91. číslo Pařátu s rozhovorem KONVENT vyjde 18. prosince.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »