PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

KALMAH

Pod názvem KALMAH hrají Finové na dvě desítky let, jako ANCESTOR dokonce začínali už na počátku devadesátých let. Kytaristé a zároveň bratři Antti a Pekka Kokko se svými přáteli začali hrát melodický death metal jako jedni z prvních. A zpočátku dost překvapivě i kvůli tomu, že ta hudba u nich prostě frčela a oni se toužili stát součástí scény. Od té doby proteklo hodně vody a z kapely se stala životní závislost. Na počátku milénia fanoušci houfně řešili jestli KALMAH nebo CHILDREN OF BODOM, zkrátka takové ty hecující situace, na čemž je zajímavé, že Antti se dodnes s nikým z CHILDREN OF BODOM osobně nesetkal (úsměv).
Také KALMAH se svého času ocitli před těžkým rozhodnutím, jak dál. Jestli se s přispěním svých spojenců dostat výš – třeba jako CHILDREN OF BODOM. Což by znamenalo věnovat se kapele na plný úvazek s nejistou budoucností. Štěstí přeje připraveným a rozhodnutým, což KALMAH nebyli. Antti to ale nepovažuje za nic, čeho by pak ve svém životě výrazně litoval. Je rád za svůj klidný život a poslední dobou se už nejednou stalo, že ho na koncertech vystřídal jiný kytarista. A zkoušky KALMAH nejčastěji probíhají… na koncertech.
Chýlí se éra jedné výrazné kapely ke konci? To pravděpodobně ne, nicméně KALMAH už se ocitli v té klidnější fázi vlastní existence. Navíc oba bratři žijí v odlehlé části Finska, kde je ke všemu dál. Navíc Antti se prý stejně nejraději cítí doma (úsměv).

86. číslo Pařátu, v němž najdete rozhovor s KALMAH, vyjde 20. února.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »