PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

JIŘÍ „Skuny“ SLÁDEK

Kdo se o tuzemskou metalovou scénu zajímal už nejpozději na přelomu tisíciletí, název SAD HARMONY mu nemusel být neznámý. Jihomoravská kapela vzešlá v polovině devadesátých let z doommetalových kořenů měla počínaje albem „Elektrula“ (2000) podporu nejdynamičtěji se rozvíjejícího labelu Redblack, který pod svými křídly svého času shromažďoval to nejlepší, co vycházelo v oblasti tzv. „tuzemského melodického podzemí“. V dalších letech se SAD HARMONY pod týmž vydavatelstvím prezentovali ještě dvěma alby „Téte-á-Téte“ (2002) a „Somnambul“ (2006).
Když v roce 2007 nezaměnitelný hlas SAD HARMONY „Jiří „Skuny“ Sládek ohlásil odchod z kapely, zprvu to nevypadalo na její počátek konce. Leč stalo se. I přes počáteční snahu se nové sestavě už nepodařilo nasednout na rozjetý vlak.
Skuny na hudbu úplně nezanevřel, ale ve svém životě upřednostnil rodinu, až na „druhé koleji“ se ocitli SHATOON, které založil po svém odchodu ze SAD HARMONY. Z hlediska aktivního muzicírování si však nejvíce cení toho, že „byl přijat do místního mužského sboru, což je exkluzívní parta velkých srandistů a znalců stovek nádherných písní s melodií a textem, které nikde jinde neuslyšíš.“ Do místního sboru ve Velké nad Veličkou, což znamená, že jižní Morava a konkrétně Horňácko se staly Skunyho domovem. Proto nepřekvapí, když Skuny k výchově svých dětí říká: „Tradice se u nás v rodině předávají hlavně ve smyslu vztahu k muzice. Aby byla součástí života.“

Rozhovor se Skunym najdete od 21. října v 90. čísle Pařátu.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »