PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

INTERNAL BLEEDING

paratmagazine com a 252633 1508251143 8213.jpegJsem velmi hrdý za možnost ocitnout se na jeho počátku. Tehdy tomu lidi opravdu nerozuměli a trvalo ještě mnoho let, než se to konečně uchytilo. Teprve před několika lety jsem si plně uvědomil, jak velký dopad jsme měli na hudbu,“ vzpomíná zakladatel INTERNAL BLEEDING Chris Pervelis. O čem že vlastně mluví? O slam death metalu, subžánru brutal death metalu, který se vyznačuje pomalým nebo středním tempem. Uvedenému subžánru se přisuzuje původ do New Yorku počátku devadesátých let.
INTERNAL BLEEDING letos slaví třicet let na metalové scéně. Tento milník si připomínají opětovným vydáním demáčů „Invocation Of Evil“ (1992) a „Perpetual Degradation“ (1994) na CD, a boxem s kazetami třech alb, která pod vyšla pod logem této kapely v devadesátých letech.
Kompletní tři desítky let v INTERNAL BLEEDING nepamatuje nikdo, protože také Cris se na dlouhé roky ocitnul mimo hru a vrátil se až v roce 2011. Od té doby stihl se svými kumpány natočit alba „Imperial“ (2014) a „Corrupting Influence“ (2018). Pomyslný návrat do devadesátých let si užívá sám, protože INTERNAL BLEEDING je nyní odlišná kapela od té z devadesátých let. Noví členové, nové songy a tak dále. Chris v následujícím rozhovoru mimo jiné mluví o tom, že z filozofického hlediska se nechce neustále potápět do minulosti, a naopak vždy se chce posouvat vpřed, ale v tomto případě udělal výjimku a drtivá většina tohoto rozhovoru je pohledem do minulosti. Vždyť se to přímo nabízelo.

101. číslo Pařátu s rozhovorem INTERNAL BLEEDING vyšlo 20. srpna 2021. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »