PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

DAVE LOMBARDO

paratmagazine com 2020 10 17 02.28.24 1Sami muzikanti i fanoušci ho dodnes považují za jednoho z nejrychlejších a nejlepších metalových bubeníků v historii muziky. Přesto, že už sedm let to neplatí, je Dave Lombardo pro spoustu lidí neodmyslitelně spjat s kapelou, která formovala thrash a byla jednou z nejvýznamnějších a nejdůležitějších kapel. Jméno téhle kapely si na následujících dvou stránkách nepřečtete ani jednou, byť samozřejmě všichni ví, o koho jde. Proč? Protože s osobností, jakou Dave je, si můžete skvěle popovídat, aniž byste se vraceli do doby, která už je pryč a to jméno zmiňovali. Teď je tu totiž nový Dave.
Často se stává, že muzikant doslova překypuje nápady na nejrůznější nové věci, nové projekty, ale protože je vázán ke své kapele, která patří mezi ty nejvýznamnější, nemůže se bočním záležitostem věnovat. Pak se stane, že v oné kapele skončíte a spousta lidí si může myslet, že je to váš úplný konec, klinická smrt, pád do zapomnění. Ovšem pokud jste opravdu muzikant tělem i duší, tak pro vás jde naopak o začátek. Zbavil jste se totiž okovů a najednou si můžete dělat cokoliv chcete, s kým chcete a kde chcete. A za posledních sedm let Dave Lombardo rozhodně nezahálel – FANTOMAS, DEAD CROSS, PHILM, MISFITS, SUICIDAL TENDENCIES, aktuálně s novým albem MR. BUNGLE, k tomu projekty BELOVED GHOULS nebo SATANIC PLANET… Stále jeden z nejlepších bubeníků planety ještě neřekl poslední slovo a ještě toho od něj spoustu uslyšíme.
„Nechávám věci přirozeně plynout a čekám, co přijde. A pokud nějaký čas nepřijde nic, najdu si vlastní cestu, po které se vydám,“ říká v rozhovoru dnes pětapadesátiletý rodák z kubánské Havany.

Rozhovor s Davem Lombardem najdete od 15. prosince 2020 v 97. čísle Pařátu. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »