PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

BENIGHTED

paratmagazine com benighted bandJsou undergroundové kapely, které hrají v malých klubech a sní o tom, že si jednou zahrají na největších festivalových pódiích. A jsou zase kapely, které na těch pódiích hrají každé léto a užívají si podpory desítek tisíc fanoušků. Když ale ve vás dříme undergroundový duch, máte to v hlavě srovnané a víc než počítání peněz po vydaném albu nebo odehraném festivalu vás zajímá, jestli se novinka fanouškům líbí a jdete si s nimi dát po koncertě pivko, můžete si užívat zároveň ty malé kluby i obří festivaly. A to je právě případ francouzské death/grindové sebranky BENIGHTED.
„Byli jsme zrozeni v undergroundu a vždy si jeho ducha v sobě zachováme. Bez ohledu na to, jak velkou kapelou se BENIGHTED v průběhu let stali. Jsem na nás opravdu velmi hrdý. Když jsme začali podnikat první krůčky v garáži mého táty, tak bych si tehdy vůbec nepomyslel, že jednoho dne budeme cestovat po celém světě a že muzikanti, kteří byli našimi idoly, když jsme dospívali, se stanou našimi bratry a budou milovat hudbu, co děláme,“ neskrývá už 23 let trvající nadšení lídr kapely a majitel všedrtících hlasivek Julien Truchan.
Jeho parta je v našich končinách hodně oblíbená. „K Česku mám opravdu vřelý vztah. Mám u vás spoustu dobrých přátel a čeští fanoušci nás už dlouho podporují. Máte úžasné festivaly, skvělé kapely, velmi dobrá piva a fantastické lidi. Co víc si ještě přát?“ směje se.

98. číslo Pařátu s rozhovorem BENIGHTED vyšlo 20. února 2021. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »