PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

ARCHEONIC – Metalová zpráva ze současné přetechnizované, digitální doby

paratmagazine com 12„ARCHEONIC vznikl proto, že jsme po čase zase chtěli s Lerrym začít dělat společně nějakou muziku. On sice měl své PERSONAL SIGNET, ale tou dobou kapela stagnovala, protože byli bez zpěváka. Já zrovna nikde nehrál. Jelikož mi to hodně chybělo, nebylo co řešit a šli jsme do toho. O tom, že to nebudou SCENERY, jsme měli ale jasno hned. Chtěli jsme něco zbrusu nového,“ vzpomíná baskytarista Mira „Mik“ Valouch na počátky ARCHEONIC spadající do roku 2015. A Lerry není nikdo jiný než kytarista Jiří Šmíd, zakladatel SCENERY a zároveň Mikův dlouholetý metalový parťák.
Po EP „16th Dimension“ (2016) si ARCHEONIC na letošní rok připravili první full album, samozřejmě v ranku technického death metalu, které kapelu představuje v novém světle po výměně zpěváka. Komplet devíti skladeb pod názvem „Digital Pain“ slovy Mika pojednává „o dnešní přetechnizované, digitální době, kdy jsme všichni pod jakousi digitálně-virtuální pokličkou, chcete-li kontrolou“. Tvář na titulní straně tak symbolizuje právě ono virtuální skryté zlo a jeho převzetí kontroly a dohledu nad námi, jakožto i ztrátu našeho vlastního soukromí a osobních jistot.

Album „Digital Pain“ vyšlo 20. dubna 2021 společně s 99. číslem Pařátu. V témže vydání najdete také dvojstránkový rozhovor s ARCHEONIC.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »