PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

AETERNUS

Když se řekne black metal, určitě se vám okamžitě vybaví jména několika kapel z úplných počátků tohoto stylu. Stejné to bude u death metalu. Ale co takový dark metal? „Cítili jsme, že nehrajeme skutečný death ani black metal, něco mezi tím, proto jsme si řekli, že k té hudbě by se nejlépe hodil dark metal. Bylo vzrušující nehrát jako ostatní,“ vysvětluje Ronny Hovland alias Ares, už 25 let předák norských AETERNUS. Ve vzpomínkách se vrací do roku 1995, kdy jeho kapela získala smlouvu s tehdejší štikou na metalovém trhu, nizozemskými Hammerheart Records. A to na základě poslechu MCD, které vyšlo pod českým labelem.

Ares prožil báječná devadesátá léta též v řadách IMMORTAL a GORGOROTH. Mohl se stát stálým členem, další roky brázdit turné po celém světě, ale on se rozhodl věnovat AETERNUS, kapele, jež vdechl život a považuji ji za svého potomka. Nikdy svého rozhodnutí nezalitoval.

Letošní osmá studiovka „Heathen“ potvrzuje nepsané pravidlo „čím starší, tím lepší“. O hudebních kvalitách se tak ani nemá cenu zdlouhavě bavit a lze si hlavně přát, aby to Arese ještě dlouho bavilo.

83. číslo Pařátu s rozhovorem AETERNUS vyjde 24. srpna. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »