PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

30 LET POTÉ / PUNGENT STENCH – Been Caught Buttering

paratmagazine com 10890Rakouská metalová scéna nikdy nepatřila k těm největším, chrlícím každý rok nové a nové špičkové kapely. Přesto naše sousední země dala světu jednu z nejoriginálnějších deathmetalových kapel devadesátých let, která s několika krkolomnými eskapádami a tahanicemi o jméno a obnovení funguje pod taktovkou Martina Schirence dodnes – PUNGENT STENCH. První alba této party patří dodnes mezi zlaté hřeby death metalu a společně s chorobným zvukem se vyznačovala rovněž bizarními obaly. A právě jejich druhé (a zlomové) album „Been Caught Buttering“ letos slaví třicáté výročí.
„Měli jsme štěstí, že jsme s kapelou začínali v době, kdy se deathmetalová scéna rodila a byla na vzestupu. Byly to skvělé časy, nikdo si na nic nehrál a všichni jsme si to užívali. Pro další vývoj metalové hudby to byl radikální a zásadní krok,“ vzpomíná zpěvák a kytarista Martin Schirenc.
K úspěšnému prodeji „Been Caught Buttering“ po celém světě pomohl i někdo, od koho byste to vůbec nečekali; zpěvák DEF LEPPARD Joe Elliott. „Kamarád mi tehdy vyprávěl, že poslouchal rozhovor se zpěvákem DEF LEPPARD, kde se ho ptali, jestli má ve své sbírce nějaké album, které by za nic na světě nemohl ukázat své mámě. Říkal, že existuje jedno album, které sice nemá, ale líbí se mu a jeho obal je tak bizarní, že by ho máma vidět nemoh-la. A zmínil PUNGENT STENCH a „Been Caught Buttering“. Skvělá reklama,“ dodává Martin se smíchem.

98. číslo Pařátu, v němž jsme s Martin Schirencem zavzpomínali na třicetileté album PUNGENT STECH, vyšlo 20. února 2021.

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »