PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

DEMA HYPNOTIC SCENERY VYJDOU POPRVÉ NA CD

pozadi1Začátkem devadesátých let minulého století byl kraj kolem Ostravy zemí zaslíbenou doom metalu. Během krátké doby vznikly kapely DISSOLVING OF PRODIGY (původně BIGOTRY), ENDLESS, EUTHANASIA, CHIMERA, LOVE HISTORY, R.E.T. či VACUUM. Některé zprvu hrály heavy metal, ale později u nich zvítězil styl, ve kterém vládl smutek, žal, beznaděj a prázdnota.
V uvedeném výčtu ale chybí jedno zásadní jméno: HYPNOTIC SCENERY. Ti vznikli jako jedni z prvních už v roce 1991, původní stavební kámen jejich tvorby byl ale jiný, grindcorový. Postupem času ale kapela hledala jiné výrazové prostředky a přirozeným vývojem se dostala až k doom metalu. Ve „zlatých“ časech, v letech 1993 a 1994, nahráli slečny a pánové dvě ceněná dema, následně několik řadových alb a stali se pojmem severomoravské doommetalové scény. Po letech hojnosti ale přišel útlum a někdy v roce 2004 bez fanfár, bez rozlučkového koncertu a bez mediálního zájmu zmizela tahle zajímavá skupina v propadlišti dějin.
Během více než deseti let aktivní činnosti za sebou HYPNOTIC SCENERY zanechali zajímavý odkaz, třebaže v pozdější době už si jejich hudba s doom metalem příliš nerozuměla. Pařát ale na průkopníky doom metalu nezapomněl, po více než dvaceti letech 10. prosince splatí pomyslný dluh a vydá první dvě dema HYPNOTIC SCENERY poprvé na CD, aby současným posluchačům přiblížil historii českého (československého) doom metalu…

„Detur + Crystal Curtain“ vyjdou v digipackové edici s vloženým bookletem, tento titul nebude součástí magazínu Pařát. O dalších podrobnostech budeme brzy informovat.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »