PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA MEGAPLAKÁTU VE 100. ČÍSLE PAŘÁTU TAKÉ „Curbed“ od ISACAARUM

paratmagazine com 38930Přelom jedničky na dvojku v názvu tisíciletí ISACAARUM zastihnul na kazetovém splitku s kolegy z INGROWING (vyšlo však s velkými průtahy až po albu „Curbed“) a zároveň se na několik dalších let stal spouštěčem spolupráce s Vlakinem, který, stejně jako v domovské kapele, nastoupil na pozici basáka a v ISACAARUM zpíval poctivě i backingy.
„Penis Kamikaze“ se jako jediný z trojice skladeb objevil „oficiálně“ na druhém albu „Curbed“, ale v časech jeho vydání (únor 2000) už byli fanoušci obeznámeni i s peckou „Mao-sochism“, jejíž původní verzi si mohli vyposlechnout z kompilačky k historicky prvnímu ročníku festivalu Obscene Extreme (1999), u jehož organizátora Čurbyho našli ISACAARUM útočiště na následujících pět alb. Na „Curbed“ byla zveřejněna novější verze, pořízená při nahrávání celého alba v českobudějovickém studiu Prodigy. Chymus a spol. sice se zvukem nebyli úplně spokojeni, ale i tak tento syrový black/grind budil zvědavost hned z několika důvodů a jedním z nich byla skutečnost, že nic podobného tady do té doby nikdo nehrál. Netradiční bylo také ztvárnění CD, resp. do té doby, než si fanoušek uvědomil, že na přelomu devadesátých a nultých let to byl u Obscene Productions standard. Ne žlutý plastový obal (úsměv), nýbrž multimediální stopa (CD-ROM) s fotkami a skladbami ze split kazety s INGROWING ve formátu mp3. Chymus tou dobou působil jako „multimediální vývojář tuzemského undergroundu“ a měl pod placem výrobu nejen kapel u Obscene (SQUASH BOWELS, CRIPPLE BASTARDS), ale i několika jiných. V roce 2016 se album „Curbed“ dočkalo také svého vinylového provedení.

V Pařátu číslo 100, který vyšlo 20. června 2021, najdete plakát formátu A2 s motivem alba „Curbed“, který Chymus sestrojil speciálně pro tuto příležitost. 

 

 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »