PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA MEGAPLAKÁTU V ÚNOROVÉM PAŘÁTU TAKÉ SEPTICFLESH

Plakát SepticFlesh 62SEPTICFLESH se dokázali se svojí fúzí temných nálad a témat, death metalu a epických symfonií vypracovat mezi největší světové klenoty symfonického death metalu. Jejich cesta započala už v roce 1990, tedy v době, kdy řecká metalová scéna dala světu mnoho významných jmen. Vzpomeňme např. na NECROMANTII, VARATHRON, pochopitelně ROTTING CHRIST. SEPTIC FLESH byli hned po svém vzniku na metalové scéně docela zvláštním jevem, protože technický death metal s gothic, doomem a vůbec melody metalem do té doby nikdo nekombinoval. Kapela vznikla v v Aténách, u jejího zrodu stáli Christos Antoniou, jeho bratr Spiros zvaný Seth a Sotiris Vayen. Za hlavní vlivy kapela uvádí IRON MAIDEN, DEATH, MORBID ANGEL, PARADISE LOST a CELTIC FROST. Od začátku se snažili vyvinout vlastní charakteristický zvuk na základě melodií a hyper rychlých výbušných bicích. Jelikož všichni byli zároveň příznivci klasické hudby, netrvalo dlouho a zakomponovali tyto prvky do svých skladeb. Uběhlo 25 let a výše uvedená trojice pořád drží při sobě, ačkoliv ani ona neunikla výrazné krizi. Po několika letech se jí však v roce 2007 podařilo úspěšně vrátit, již jako jednoslovní SEPTICFLESH.

Pokud by se vám zdálo, že jste podobné věty už někde četli, pak ano, jsou součástí úvodníku v číse 57, v němž byli/jsou SEPTICFLESH na titulní straně (případně nahlédněte do sekce Vydaná čísla zde).

V 62. vydání Pařátu, jež se k vám dostane od pátku 20. února, najdete se SEPTICFLESH velký plakát formátu A2, který pro vás navrhnul přímo Seth.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »