PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA MEGAPLAKÁTU V ÚNOROVÉM PAŘÁTU BUDOU DRUDKH

Ukrajinští DRUDKH patří k nejvýraznějším představitelům východoevropské symbiózy mezi metalem a folkem. Vznikli v roce 2002 v městě Charkov a získali si velký respekt i přesto, že se již léta obrnili mlčením, nedávají rozhovory, nekomentují své skladby ani skladatelské postupy, drží se motta „čím méně toho o nás víte, tím lépe“.
DRUDKH založili pánové Roman Saenko a Jurij Sinilský, oba známí z působení v mnoha předních blackmetalových kapelách, přičemž za zmínku stojí především dnes již neexistující HATE FOREST. Nová etapa v jejich životech však přinesla celou řadu výrazných změn, jež nakonec vykulminovaly v nečekanou slávu a uznání. DRUDKH během krátké doby vystoupali po žebříku oblíbenosti opravdu hodně vysoko, a navíc se jim ve větší míře podařilo oslovit západoevropské publikum, což se do té doby povedlo jen hříšníkům NOKTURNAL MORTUM. Jejich silně folkmetalová hudba v kombinaci s black metalem se zaměřuje na sílu atmosféry s důrazem na slovanskou mytologii.

V souvislosti s vydáním nového alba, které se v anglickém překladu jmenuje „They Often See Dreams About The Spring“, v únorovém 80. čísle Pařátu otiskneme megaplakát formátu A2 DRUDKH. Co na něm bude, to se zatím nechte překvapit, jeho finální verzi odhalíme až několik dnů před vydáním. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »