PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA MEGAPLAKÁTU V 95. ČÍSLE PAŘÁTU JSOU SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY S MOTIVEM ALBA „Behind The Shadows“

paratmagazine com ssogeKrátce po vydání prvního alba „Iron“ se začal název SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (SSOGE) v tuzemsku skloňovat ve všech pádech a kapela hrála jak se říká kde se dalo, na festivalech i klubových koncertech v ČR i na Slovensku. Také média jim začala věnovat velkou pozornost. Sajlenti tady dokonce patřili mezi první metalové kapely s alespoň nějakými webovými stránkami.
Před THE GATHERING v roce 1997 už se SSOGE představili jako sextet, jejich řady posílil violoncellista a právě začlenění tohoto nástroje muziku SSOGE ještě více zpestřilo, což se projevilo na druhém albu „Behind The Shadows“ nahraném na začátku roku 1998 opět ve studiu Shaark. Produkce se ujal Petr Blackie Hošek, tehdy ještě člen ROOT.
Album se původně mělo objevit opět pod značkou Leviathan Records, ale nakonec bylo všechno jinak, Sajlenti se upsali nově vzniklé brněnské firmě Tomáše Preka Redblack, u níž se „Behind The Shadows“ stalo prvním vydaným nosičem, respektive nosiči, protože stejně jako debut, i druhá nahrávka vyšla nejen na CD, ale i na MC; spolu s Redblackem se na vydání podílel M.A.B. Records, což byl tehdy největší distributor metalu na našem území.

Obal druhého alba Sajlentů se stal ústředním motivem plakátu, který je otištěn v 95. čísle Pařátu s datem vydání 27.8. 2020.   

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »