PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA MEGAPLAKÁTU V ŘÍJNOVÉM PAŘÁTU BUDOU PARADISE LOST S MOTIVEM ALBA „Icon“, OD JEHOŽ VYDÁNÍ PRÁVĚ UPLYNULO 25 LET

PARADISE LOST prošli dost možná nejzajímavějším hudebním vývojem, jaký se na metalové scéně zrodil. Jsou mj. spojováni s počátky death metalu, death/doomu i gothic metalu. Podle zpěváka Nicka Holmese je ideální stát se vizionářem, aniž by o tom člověk vůbec věděl.

Ač „metalová veřejnost“ přijala čtvrté album PARADISE LOST „Icon“, které vyšlo v září 1993, s velkým nadšením, Nick si dodnes trochu sype popel na hlavu, že se nechal snadno ovlivnit. Myslí tím ale duševní hledisko. Jinak se totiž vůči budoucnosti vše ukázalo v tom nejlepším světle. Řeč je pochopitelně o jeho vokálech na „Icon“, vzdáleným to growlingům z předchozích desek. Nick připouští, že za změnou jeho vokálního projevu byl komerční kalkul. Bylo načase dát hudbě PARADISE LOST nějaký nový impuls. Ač předchozím typem zpěvu stále častěji cítil opotřebovanost svých hlasivek, původně se mu do čistých zpěvů příliš nechtělo a vlastně se po dohodě s kapelou nechali přemluvit producentem. Udělali dobře už kvůli Nickově hlasové variabilitě. Najednou s ním mohl mnohem lépe zacházet a neomezovat se. Nick: „Když jsem do mikrofonu chrčel, moje hlasivky tím hrozně trpěly a nechybělo mnoho, aby mi doktor úplně zakázal vystupovat. Chtělo to šetrnější zacházení, takže změnu k melodičtějšímu zpěvu jsem po dohodě velmi uvítal.“ Později přiznal, že některé ze starších songů už hlasově nebyl schopen dát.

Ať tak nebo tak, během let se z alba „Icon“ stala metalová ikona. V říjnovém 84. čísle Pařátu, které vyjde přesně 20.10., najdete velký plakát formátu A2, jehož ústředním motivem bude právě obal alba „Icon“. Finální verze plakátu však bude zveřejněna až pár dnů před vydáním Pařátu.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »