PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA MEGAPLAKÁTU V 99. ČÍSLE PAŘÁTU TAKÉ CHILDREN OF BODOM S MOTIVEM ALBA „Hatebreeder“

paratmagazine com 58Dozvuky prvního (podle obalu „červeného“) alba pomalu utichaly a již v časech ohlášení následovníka bylo jasné, že tady je zaděláno na něco velkého. Předpoklady byly vyslyšeny a „zelená deska se smrťákem“ se stala doslova hitem, který CHILDREN OF BODOM ke konci devadesátých let přibil na piedestal melodického metalu. Alexi a spol. dopředu deklarovali, že tahle deska už nebude příliš blackmetalová, ale zato bude mnohem melodičtější, rychlejší, částečně až powermetalová. V reálu nebyl opomenut Alexiho skřehot, jinak se nad blackmetalovými výčnělky skutečně zavírala voda, přibylo kláves a ne nadarmo o tomto albu dodnes mluví s úctou především kapely, jímž kombinace rychlých melodií a hrubého vokálu odhrnula do té doby zatarasenou cestu vpřed. Za všechny Pekka Kokko, kytarista a zpěvák KALMAH: „Naše první deska ´Swamplord´ je velmi ovlivněna druhým albem CHILDREN OF BODOM. Bylo to takové zvláštní, protože do té doby všichni tušili, jak takovou hudbu udělat. Akorát ji nikdo nedokázal správně pochopit. Alexi tehdy strašně chlastal a dodnes nevím, jestli mu ten pravidelný přísun alkoholu nějak pomáhal, že s kapelou realizoval tak skvělé nápady. Kdyby nepil, možná by vzniklo ještě něco o třídu lepšího – možná také úplný šunt.“
„Hatebreeder“ se setkalo s obrovským přijetím nejen doma ve Finsku, ale prakticky po celém světě a mnoho fanoušků jej dodnes považuje za vůbec nejlepší album, jaké kdy CHILDREN OF BODOM natočili.

V rámci uctění památky nedávno zesnulého frontmana CHILDREN OF BODOM najdete v 99. vydání Pařátu, které vyšlo 20. dubna 2021, plakát formátu A2, jehož ústředním motivem se stal obal alba „Hatebreeder“. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »