PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NA MEGALPLAKÁTU V ŘÍJNOVÉM PAŘÁTU EMPEROR S MOTIVEM ALBA „In The Nightside Eclipse“

93Únor 1994. Blackmetalové Norsko se stále vzpamatovává ze žháčských útoků a vraždy. Zároveň už registruje „nějaké“ EMPEROR, protože EP stejnojmenné s názvem kapely si získalo velký ohlas.  Turné s tehdy ještě naprosto neznámými a demáčovými CRADLE OF FILTH na podporu split CD „Hordanes Land“ samozřejmě také s naprosto neznámými a demáčovými ENSLAVED se pro EMPEROR ukázalo přelomovým. Jednak si na něm definitivně uvědomili, že chtějí s warpaintem skončit, mít lepší zvuk… a zásluhou nadměrně zvýšeného zájmu o nahrávky a vůbec jejich oblibu se Candlelight rozhodují jim nabídnout smlouvu na debutové album „In The Nightside Eclipse“, jehož vydání je však vinou žhářských útoků a jejich následků posunuto.  Tou dobou už měli Samoth s Faustem trochu jiné starosti. Jestliže Samothův trest nebyl tak dlouhý, aby na něj kapela nemohla čekat (navíc Samoth říká, že s podmínečným propuštěním po uplynutí poloviny stanovených 16 měsíců počítal a podle toho se tak choval), Faustovi 14 let vystavilo konečnou. Na jeho místo se původně počítalo s Hellhammerem, jenže jeho závazky v MAYHEM a ARCTURUS se nakonec s další ambiciózní kapelou ukázaly jako neslučitelné. I díky tomu na bubenickou stoličku nakonec usedl Kai Johnny Mosaker známý pod pseudonymem Trym Torson. K jeho nálezu nemuselo být podniknuto žádné velké hledání, protože Trym společně s Ivarem a Grutlem (v ENSLAVED působí dodnes) před 25 lety zakládali ENSLAVED a první družba proběhla už na společném nosiči.

Od vydání „In The Nightside Eclipse“ uběhlo už 22 let. Přesto ta deska dodnes budí obrovský respekt. O její síle jsme se naposledy mohli přesvědčit před dvěma lety, kdy EMPEROR podnikli dvacetiletou oslavu koncertní i re-ediční.

72. číslo Pařátu, v němž najdete též megaplakát formátu A2 s motivem alba „In The Nightside Eclipse“ od EMPEROR, vyjde 20. října. Finální verze plakátu však bude zveřejněna až pár dnů před vydáním.  

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »