PAŘÁT Magazine
Tištěný časopis o metalové hudbě

Jak sehnat Pařát

Vážení čtenáři,

distribuce Pařátu na novinových stáncích skončila s 35. číslem, které oficiálně vyšlo 20. srpna 2010 a říjnové číslo 36 již na PNS nebylo nasazeno. Veškeré informace, proč tomu tak je, jsme zveřejnili v srpnovém Pařátu na straně 50. Pokud jste nečetli, stránka si zobrazíte kliknutím zde.

Věnujte těmto zprávám maximální pozornost!

Věříme, že s novou podobou distribuce nebudete mít žádný problém. Evergreen v podobě novinových stánků odpadl a na povrch vypluly další možnosti. Vytratily se problémy se sháněním, lítáním po trafikách atd.
Objednat si Pařát je totiž úplně jednoduché a máte hned několik možností:

1. PLATBA BANKOVNÍM PŘEVODEM
vyplňte jednoduchý formulář na www.paratmagazine.com v sekci Koupě a předplatné, popř. se ozvěte na tel. číslo 774/967229 – i formou SMS. Vzhledem k tomu, že jsme na začátku září 2011 sídlo redakce přestěhovali z většího města do malé obce, kde je otevírací doba pošty hodně omezená, zásilky po objednání obvykle posíláme do 48 hodin (jedná se o pracovní dny). Časopis tedy máte nejpozději do 3 pracovních dnů doma za cenu stejnou, za jakou byste ho koupili na PNS, tedy 102 Kč (cena je včetně DPH). Poštovné neúčtujeme a nikdo nic neplatí předem! Po obdržení částku převedete dle zaslaných platebních údajů. Tato operace zabere asi tak 2 minuty a je bezplatná. To samé platí i na Slovensku. Cena časopisu činí 4 E, zasílá se přímo ze SR a platbu provádíte na slovenský účet až po obdržení časopisu.

Pokud bydlíte ve velkých panelových domech, kde hrozí riziko odcizení věcí z poštovních schránek, případně máte malou schránku a bojíte se pokrčení, nechte si časopis poslat třeba na kamaráda od vedle, který takové problémy nemá, na nějakého rodinného příslušníka, do práce atd. Prostě kam uznáte za vhodné a později si pro něj na určené místo dojdete.

2. ZASÍLÁNÍ DOPORUČENOU POŠTOU
Pokud se bojíte odcizení a nechcete se spoléhat na někoho jiného, časopis si jednoduše nechte zaslat doporučeně. Vyjde vás to na 120 Kč, to znamená o 18 Kč více než obyčejnou poštou.

3. PLATBA POŠTOVNÍ SLOŹENKOU
Časopis máte opět nejpozději třetí pracovní den doma a s ním i vyplněnou složenku na úhradu částky 102 Kč. Ani v tomto případě poštovné za zaslání časopisu neúčtujeme, avšak uhrazení složenky na poště stojí přibližně 30 Kč.

4. PLATBA DOBÍRKOU
Nejhorší možný způsob, při kterém se cena pro vás zvedne na 170 Kč. Objednat si lze taktéž na www.paratmagazine.com v sekci Koupě a předplatné, popř. telefonicky nebo formou SMS.

5. PŘEDPLATNÉ
Nejjednodušší způsob odběru Pařátu. Znovu vyplníte jednoduchý formulář na www.paratmagazine.com v sekci Koupě a předplatné, uhradíte si 6 čísel dopředu a nemusíte na nic myslet. Předplatné si lze zřídit od kterého čísla chcete. Jako předplatitel(ka) Pařátu navíc navíc při objednávkách nad 1000 Kč z Pařátshopu získáváte automaticky slevu 10%.

6. DISTRIBUCE PAŘÁTU MIMO ZASÍLÁNÍ POŚTOU
Pokud byste si přes to všechno i nadále chtěli pro Pařát chodit do své oblíbené trafiky, ta možnost tady samozřejmě je. Stačí, pokud majitel trafiky projeví zájem, ozve se nám na mail redakce@paratmagazine.com nebo tel. 774/967229. S námi domluva jistá, zasíláme od 5 ks!

Tak samo pokud víte o nějakém prodejním místě, kam rádi chodíte a kde by o Pařát mohli mít zájem (rockové shopy, prodejny, kluby), dejte nám zprávu a s majiteli se pokusíme dohodnout.

——

Děkujeme za váš čas, podporu a pochopení! Našim krédem je férové jednání, ovšem pokud tohoto systému někdo zneužije a pokusí se kvůli pár desítkám korun praktikovat podvodné chování, oplatíme silnější mincí.

——

Závěrem dáváme odpovědi na nejčastěji kladené otázky:

1. To si musím Pařát nechávat posílat na dobírku, to se zbytečně prodraží!
Nemusíte! V případě úhrady bankovním převodem částka zůstává 102 Kč včetně poštovného!

2. Abych se dostal k Pařátu, musím mít předplatné?
Nemusíte! Můžete si časopis objednávat pravidelně každé 2 měsíce po jednotlivých číslech. Znovu připomínáme, že při úhradě bankovním převodem neplatíte poštovné, při úhradě poštovní složenkou vyplněnou složenku zasíláme, jen s ní dojdete na poštu a tam zaplatíte příslušný poplatek, který si za převod částky účtuje Česká pošta.

3. Jak to je s distribucí na Slovensku?
Na Slovensku má Pařát distributora. V případě zájmu vám časopis pošleme druhý den přímo ze Slovenska za cenu stejnou, za jakou byste koupili na stáncích – to znamená neplatíte poštovné, časopis vám dojde přímo do schránky a po jeho obdržení uhradíte částku 4 E na slovenský účet, jehož číslo vám zašleme. Tedy princip je stejný jako při rozesílání v ČR.

4. Bydlím v problémové lokalitě, co když se mi časopis ze schránky ztratí?
Zkuste si Pařát nechávat posílat třeba do práce, k tetě, kamarádovi… Případně je možné využít zasílání doporučenou poštou, kde se cena zvedne o 18 Kč. Je to velká částka?

——

Takže podtrženo/sečteno:
Sehnat Pařát je úplně jednoduché a dostupnost je stejná pro všechny, ať už člověk bydlí v centru Prahy nebo v tom nejzapadlejším koutu ČR a SR. Do přímého prodeje po shopech a koncertech dáváme jen zanedbatelný počet čísel, někdy nic – výhradně preferujeme prodej přes náš web. Jelikož se tento prodej uchytil, je to náklad v řádech tisíců.
Pařát, který vychází společně s originál alby českých tvrděmetalových kapel, funguje na jiném principu než všechny další časopisy – už není potřeba nikde shánět, ptát se po všech čertech, chodit někam do trafik – časopis přijde v den vydání k vám až domů za cenu stejnou (tj. 102,-), za jakou by se dal pořídit na PNS, tedy bez poštovného! Nikdo nic neplatí předem. Jak jednoduché, stačí pouze chtít 🙂 Platí pro ČR i SR.

——

Za časopis Pařát s pozdravem
Petr Říha

Translate »