PAŘÁT Magazine
Tištěný časopis o metalové hudbě

Jak sehnat Pařát

Vážení čtenáři,

distribuce Pařátu na novinových stáncích skončila s 35. číslem, které oficiálně vyšlo 20. srpna 2010 a říjnové číslo 36 již na PNS nebylo nasazeno. Veškeré informace, proč tomu tak je, jsme zveřejnili v srpnovém 36. čísle Pařátu na straně 50. Pokud jste nečetli, stránka si zobrazíte kliknutím zde.

 

Věříme, že s touto podobou distribuce nebudete mít žádný problém. Evergreen v podobě novinových stánků odpadl a na povrch vypluly další možnosti. Vytratily se problémy se sháněním, lítáním po trafikách atd.
Objednat si Pařát je totiž úplně jednoduché a máte hned několik možností:

1. PLATBA BANKOVNÍM PŘEVODEM
vyplňte jednoduchý formulář na www.paratmagazine.com v sekci Koupě a předplatné, popř. se ozvěte na tel. číslo 774/967229 – i formou SMS. Vzhledem k tomu, že jsme na začátku září 2011 sídlo redakce přestěhovali z většího města do malé obce, kde je otevírací doba pošty hodně omezená, zásilky po objednání obvykle posíláme do 48 hodin (jedná se o pracovní dny). Časopis tedy máte nejpozději do 3 pracovních dnů doma za cenu stejnou, za jakou byste ho koupili na PNS, tedy 120 Kč (cena je včetně DPH). Poštovné v případě obyčejných zásilek neúčtujeme. Po úspěšném vyplnění objednávky vám na mail přistane platební údaj, který jednoduše uhradíte. To samé platí i na Slovensku. Cena časopisu činí 4,5 E, zasílá se přímo ze SR a platbu provádíte na slovenský účet.

Pokud bydlíte ve velkých panelových domech, kde hrozí riziko odcizení věcí z poštovních schránek, případně máte malou schránku a bojíte se pokrčení, nechte si časopis poslat třeba na kamaráda od vedle, který takové problémy nemá, na nějakého rodinného příslušníka, do práce atd. Prostě kam uznáte za vhodné a později si pro něj na určené místo dojdete.

2. ZASÍLÁNÍ DOPORUČENOU POŠTOU
Pokud se bojíte odcizení a nechcete se spoléhat na někoho jiného, časopis si jednoduše nechte zaslat doporučeně. Vyjde vás to na 160 Kč, to znamená o 40 Kč více než obyčejnou poštou.

3. PLATBA POŠTOVNÍ SLOŹENKOU
Zasílání poštovních složenek jsme od 1.1. 2019 zrušili, nicméně po vyplnění objednávky dostanete na mail platební údaj, který samozřejmě lze uhradit také poštovní složenkou. Ale musíte si ji vyplnit sami. Nezapomínejte na správný variabilní symbol, který slouží jako identifikátor!

4. PLATBA DOBÍRKOU
od 1.1. 2019 již Pařát na dobírku neposíláme. Jelikož nabízíme nulové poštovné, připadalo nám divné, když si někdo objednal Pařát za 120 Kč a k tomu platil dobírku dalších 99 Kč. Zbytečně vyhozené peníze do kanálu.

5. PŘEDPLATNÉ
Nejjednodušší způsob odběru Pařátu. Znovu vyplníte jednoduchý formulář na www.paratmagazine.com v sekci Koupě a předplatné, uhradíte si 6 čísel dopředu a nemusíte na nic myslet. Předplatné si lze zřídit od kterého čísla chcete. Jako předplatitel(ka) Pařátu navíc navíc při objednávkách nad 1000 Kč z Pařátshopu získáváte automaticky slevu 10%.

——

Závěrem dáváme odpovědi na nejčastěji kladené otázky:

1. To si musím Pařát nechávat posílat na dobírku, to se zbytečně prodraží!
Nemusíte! V případě úhrady bankovním převodem je částka 120 Kč včetně poštovného!

2. Abych se dostal k Pařátu, musím mít předplatné?
Nemusíte! Můžete si časopis objednávat pravidelně každé 2 měsíce po jednotlivých číslech. Znovu připomínáme, že při úhradě bankovním převodem neplatíte poštovné.

3. Jak to je s distribucí na Slovensku?
Na Slovensku má Pařát distributora. V případě zájmu vám časopis pošleme druhý den přímo ze Slovenska za cenu stejnou, za jakou byste koupili na stáncích – to znamená uděláte objednávku, uhradíte příslušnou částku, přičemž při objednávce samotného Pařátu neplatíte poštovné, časopis vám dojde přímo do schránky. Tedy princip je stejný jako při rozesílání v Česku.

4. Bydlím v problémové lokalitě, co když se mi časopis ze schránky ztratí?
Zkuste si Pařát nechávat posílat třeba do práce, k tetě, kamarádovi… Případně je možné využít zasílání doporučenou poštou. Pokud nám zašlete zprávu o nedoručeném Pařátu, který jsme zasílali obyčejnou poštou, nic neřešíme a rovnou posíláme další zásilku. Bohužel, s každým vydáním během několika dnů rozešleme tisíce zásilek a pár z nich pokaždé skončí v nějaké černé díře. A obyčejné neregistrované zásilky jsou nedohledatelné.

——

Takže podtrženo/sečteno:
Sehnat Pařát je úplně jednoduché a dostupnost je stejná pro všechny, ať už člověk bydlí v centru Prahy nebo v tom nejzapadlejším koutu ČR a SR. Do přímého prodeje po shopech a koncertech dáváme jen zanedbatelný počet čísel, někdy nic, něco málo na prodej dostanou kapely a inzerenti. Preferujeme prodej přes náš web. Jelikož se tento prodej uchytil, je to náklad v řádech tisíců.
Pařát, který vychází společně s originál alby českých tvrděmetalových kapel, funguje na jiném principu než všechny další časopisy – už není potřeba nikde shánět, ptát se po všech čertech, chodit někam do trafik – časopis přijde v den vydání k vám až domů za cenu stejnou (tj. 120,-), za jakou by se dal pořídit na PNS, tedy bez poštovného! Stačí pouze chtít 🙂 Platí pro ČR i SR.

——

Za časopis Pařát s pozdravem
Petr Říha

Translate »