PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

Jak sehnat Pařát

Vážení čtenáři,

distribuce Pařátu na novinových stáncích skončila na podzim 2010.

Evergreen v podobě novinových stánků tak už dávno odpadnul a na povrch vypluly další možnosti. Vytratily se problémy se sháněním, lítáním po trafikách a tak dále.
Objednat si Pařát je totiž úplně jednoduché a máte hned několik možností:

1. PLATBA BANKOVNÍM PŘEVODEM
vyplňte jednoduchý formulář na www.paratshop.cz ZDE. Zásilky po objednání a uhrazení (probíhá-li úhrada bankovním převodem) obvykle posíláme do 48 hodin, pokud jde o pracovní dny. Pařát tedy máte brzy doma za cenu 150 Kč + doporučené poštovné 69 Kč. nebo dobírka 99 Kč. Jedná se o paušální částku, ať už si objednáte jedno číslo Pařátu nebo 50 kilový balík s CD, LP nebo merchem, částka za poštovné zůstane pořád stejná. Na Slovensku je uvedená částka v přepočtu na Eura. Ovšem na Slovensko neposíláme na dobírku. Po úspěšném vyplnění objednávky vám na mail přistane platební údaj, který jednoduše uhradíte. To samé platí i na Slovensku. Cena časopisu činí 6 E, zasílá se přímo ze SR a platbu provádíte na slovenský účet, přičemž platební údaj vám dorazí na mail obratem po úspěšném vyplnění objednávky formou automatické odpovědi.

2. PLATBA POŠTOVNÍ SLOŹENKOU
Zasílání poštovních složenek jsme od 1.1. 2019 zrušili, nicméně po vyplnění objednávky a zadání varianty úhrady bankovním převodem, dostanete na mail platební údaj, který samozřejmě lze uhradit také poštovní složenkou. Ale musíte si ji vyplnit sami. Nezapomínejte na správný variabilní symbol, který slouží jako identifikátor!

3. PLATBA DOBÍRKOU
Paušální částka činí 99 Kč. Ať už si objednáte jedno číslo Pařátu nebo 50 kilový balík s CD, LP nebo merchem, částka za poštovné zůstane pořád stejná. Na Slovensko dobírky neposíláme!

4. PŘEDPLATNÉ
Nejjednodušší způsob odběru Pařátu. Znovu vyplníte jednoduchý formulář na www.paratmagazine.com v sekci Koupě a předplatné, uhradíte 6 čísel dopředu a nemusíte na nic myslet. Předplatné si lze zřídit od kterého čísla chcete. Jako předplatitel(ka) Pařátu navíc navíc při objednávkách nad 1000 Kč z Pařátshopu získáváte automaticky slevu 10%. Další informace ZDE.

——

Závěrem dáváme odpovědi na nejčastěji kladené otázky:

1. To si musím Pařát nechávat posílat na dobírku? Vždyť se mi to zbytečně prodraží!
Nemusíte! V případě úhrady bankovním převodem je částka 150 Kč plus poštovné 69 Kč! Jedná se o paušální  částku za poštovné, která bude stejná, ať si objednáte cokoliv. 

2. Abych se dostal k Pařátu, musím mít předplatné?
Nemusíte! Můžete si časopis objednávat pravidelně každé 2 měsíce po jednotlivých číslech. Akorát vás to vyjde o dost dráž.

3. Jak to je s distribucí na Slovensku?
Na Slovensku má Pařát distributora. V případě zájmu vám časopis pošleme přímo ze Slovenska. Princip je stejný jako při rozesílání v Česku. Paušální doporučené poštovné prostřednictvím Slovenské pošty činí 2,99 E. 

4. Bydlím v problémové lokalitě, co když se mi časopis ze schránky ztratí?
Máte-li předplatné, zkuste si Pařát nechávat posílat třeba do práce, k tetě, kamarádovi… Případně je možné využít zasílání doporučenou poštou. Pokud nám zašlete zprávu o nedoručeném Pařátu, který jsme zasílali obyčejnou poštou, nic neřešíme a rovnou posíláme další zásilku. Bohužel, s každým vydáním během několika dnů rozešleme tisíce zásilek a pár z nich pokaždé skončí v nějaké černé díře. A obyčejné neregistrované zásilky jsou nedohledatelné.

——

Takže podtrženo/sečteno:
Sehnat Pařát je úplně jednoduché a dostupnost je stejná pro všechny, ať už člověk bydlí v centru Prahy nebo v tom nejzapadlejším koutu Česka nebo Slovenska. Do přímého prodeje po shopech a koncertech dáváme jen zanedbatelný počet čísel, někdy nic, něco málo na prodej dostanou kapely a inzerenti. Preferujeme prodej přes náš web. Jelikož se tento prodej uchytil, je to náklad v řádech tisíců.
Pařát, který vychází společně s originál alby českých a slovenských tvrděmetalových kapel, funguje na jiném principu než všechny další časopisy – už není potřeba nikde shánět, ptát se po všech čertech, chodit někam do trafik – Pařát přijde v den vydání k vám až domů. Platí pro Česko i Slovensko. Máte-li roční předplatné, jedno číslo vás vyjde na pouhopouhou stokorunu včetně poštovného.

 

Translate »