PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

VÝROČNÍ EP GALADRIEL VYJDE V PROSINCOVÉM PAŘÁTU KONEČNĚ I NA CD

galadriel_ep_2016_coverBratislavští darkmetalisté GALADRIEL minulý rok oslavili dvacetileté výročí své existence. Při této příležitosti se rozhodli vydat speciální EP „Lost In The Ryhope Wood“ (info zde), obsahující skladby se sjednocenou tématikou, inspirované dílem Roberta Holdstocka. V září loňského roku Pařát tuto nahrávku vydal pouze na vinylu, ale zájem fanoušků také o digitální formát byl vyslyšen. Jak jsme již informovali zde, na konci tohoto roku vyjde „Lost In The Ryhope Wood“ i na CD. Ovšem pozor, nepůjde o totožnou verzi! Nahrávku bylo nutné znovu přemasterovat, protože původní mastering byl udělán pro parametry vinylu. Mocnější zvuk, o který se znovu postaral George Bokos (bývalý kytarista ROTTING CHRIST) ve svém athénském studiu Grindhouse, není jedinou odlišností CD verze. Ta bude doplněna o dva bonusy, starší skladby „Imaginary Sins“ a „The End Of Eternity“ v doposud nevydaných verzích.
Na ploše tohoto EP tak budete moci zachytit vývoj GALADRIEL od konce devadesátých let po současnost. Tématickým pojítkem mezi starou a novou tvorbou se staly už vzpomínané příběhy inspirované dílem spisovatele Roberta Holdstocka. S těmito tématy samozřejmě souvisí i obal EP, pod jehož grafické zpracování se podepsal už tradičně frontman GALADRIEL Dodo Ďatel. Obal CD verze oproti LP nabídne drobné odlišnosti. Ústřední postavou obalu je slovenská modelka Ewel, svými zkušenostmi, citem a okem pro detail nemalou mírou přispěl i fotograf Hellmet.
EP „Lost In The Ryhope Wood“ není řadovým albem GALADRIEL. Avšak je to sběratelský kousek, který svojí kvalitou patří k nejsilnějším momentům a měl by se stát součástí každé doommetalové sbírky.
Od 20. prosince se budete moci přesvědčit na vlastní uši i oči.

Pařát můžete objednávat zde. Informace o distribuci naleznete zde

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »