PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

V 84. ČÍSLE PAŘÁTU VYJDE REEDICE PRVNÍHO ALBA SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY „Iron“ Z ROKU 1996

Jediné demo stačilo k tomu, aby zavětřil Tomáš Košuta resp. jeho slibně se rozjíždějící label Leviathan Records a na začátku roku 1996 začal se SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (SSOGE) jednat o vydání plnohodnotného alba. Jeho předzvěstí se stalo demo číslo dvě nahrané v červenci ve studiu Poličná, vydané u Shindy Productions pod názvem „… Amber Sea“. V době, kdy MC vyšla, už SSOGE pobývali ve studiu Shaark a nahrávali debut „Iron“. Z CD, které vyšlo ještě před koncem roku 1996, zní, díky houslím, ne zcela ortodoxní, ale přesto doom metal, což kytarista Radek Hajda nikdy nevyvracel: „Pokud chápeme škatulku ,doom‘ jako zastřešující pojem pro navýsost melodickou hudbu převážně pomalých temp, která ale zůstává stále dost tvrdá a má osobité texty zachycující duševní stavy, tak souhlasím.
Album „Iron“ SSOGE nastartovalo, během krátké doby se o kapele začalo hojně psát i mluvit, vycházely pochvalné recenze a rázem tu byl nový kralevic na poli posmutnělé atmosférické muziky, o níž Radek mluvil jako o pocitové: „Naše hudba působí na každého jinak. Pro jednoho je depresivní, pro druhého nádherná… Tak je to asi správné. Prostřednictvím hudby malujeme obrazy přímo do duše. Jde nám o vytvoření pocitu, hnutí mysli, ne o konkrétní sdělení. A s texty je to podobné jako s muzikou – zase pocity. Hudba a text tvoří jeden neoddělitelný celek.“

Zatím vinylová verze „Iron“ vyšla na začátku října 2018 zásluhou Nasphyr Personal Daemon Records, CD reedici „Iron“ vydal Pařát 20. října téhož roku ve svém 84. čísle.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »