PAŘÁT Magazine
Tištěný časopis o metalové hudbě

V ŘÍJNOVÉM PAŘÁTU VYJDE REEDICE PRVNÍHO ALBA SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY „Iron“ Z ROKU 1996

V ŘÍJNOVÉM PAŘÁTU VYJDE REEDICE PRVNÍHO ALBA SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY "Iron" Z ROKU 1996Jediné demo stačilo k tomu, aby zavětřil Tomáš Košuta resp. jeho slibně se rozjíždějící label Leviathan Records a na začátku roku 1996 začal se SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (SSOGE) jednat o vydání plnohodnotného alba. Jeho předzvěstí se stalo demo číslo dvě nahrané v červenci ve studiu Poličná, vydané u Shindy Productions pod názvem „… Amber Sea“. V době, kdy MC vyšla, už SSOGE pobývali ve studiu Shaark a nahrávali debut „Iron“. Z CD, které vyšlo ještě před koncem roku 1996, zní, díky houslím, ne zcela ortodoxní, ale přesto doom metal, což kytarista Radek Hajda nikdy nevyvracel: „Pokud chápeme škatulku ,doom‘ jako zastřešující pojem pro navýsost melodickou hudbu převážně pomalých temp, která ale zůstává stále dost tvrdá a má osobité texty zachycující duševní stavy, tak souhlasím.
Album „Iron“ SSOGE nastartovalo, během krátké doby se o kapele začalo hojně psát i mluvit, vycházely pochvalné recenze a rázem tu byl nový kralevic na poli posmutnělé atmosférické muziky, o níž Radek mluvil jako o pocitové: „Naše hudba působí na každého jinak. Pro jednoho je depresivní, pro druhého nádherná… Tak je to asi správné. Prostřednictvím hudby malujeme obrazy přímo do duše. Jde nám o vytvoření pocitu, hnutí mysli, ne o konkrétní sdělení. A s texty je to podobné jako s muzikou – zase pocity. Hudba a text tvoří jeden neoddělitelný celek.“

Zatím vinylová verze „Iron“ vychází zásluhou Nasphyr Personal Daemon Records už na začátku října, CD reedici „Iron“ vydá Pařát 20. října ve svém 84. čísle. K tomu se dočkáte bonusového materiálu i nabídky merchandise. Podrobnější informace zveřejníme během následujících několika dnů.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »