PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

V.A.R.

V.A.R. fotoSymbol výdrže a odhodlání na české tvrděmetalové scéně rovná se V.A.R. Sud s originálním  V.ratislavickým A.lkoholovým R.achotem byl naražen už v roce 1989 v místní části Liberce, ve které se nacházel stejnojmenný pivovar (čili Vratislavice) a kousek od něj měla kapela zkušebnu. Její kořeny (pod jiným názvem) sahají dokonce ještě dál proti proudu bývalého režimu, kterému dráždila nervy na metalových zábavách, kde jako vůbec první nepřehrávala SCORPIONS nebo CITRON, ale rovnou VENOM, SLAYER, EXODUS a další tvrďárny. V té době už bylo chlapům kolem 25 let, takže si lze spočítat, jak jsou na tom nyní, ale ne nadarmo se říká, že člověku je tolik, na kolik se cítí, což zpěvák Berun jen potvrzuje: „Nás to hraní pořád nabíjí energií a vzdát se toho by bylo jako nechat si uříznout nohy, nebo tak něco. Ale myslím, že takhle to mají všechny kapely, který vydržej hrát dlouho.“
Původně jsme do první věty tohoto úvodníku chtěl přidat i slovo „nezlomnost“, protože V.A.R. vydrželi skoro čtvrtstoletí v jedné sestavě, což je úctyhodný fakt, jenže jsme tady opravdu jen na návštěvě a všichni tam jednou musíme… V srpnu letošního roku po těžké nemoci zemřel kytarista Šnek, kterého bylo možno od roku 2012 spatřit na koncertech jen sporadicky, když mu to zdravotní stav dovolil.
V.A.R. je jednou z mála českých tvrděmetalových kapel, která aktivně pamatuje dobu před listopadem 1989, krátce po něm, kdy nastal po metalu obrovský hlad… a ten zase brzy pominul. Většinu tehdejších kapel semlel čas, nedokázaly se vyrovnat s úbytkem popularity, s rostoucí konkurencí, ale to není případ V.A.R. Dle celoživotního motta „Thrash and Drink till Death!!!“ se dožívají plynulých 25 let na scéně a prostřednictvím nového alba právě vstoupili do šestého levelu.

Od 20. října v 60. vydání Pařátu na vás čeká nejen zbrusu nová deska „Level 6“, ale také procházka celým životem V.A.R. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »