PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

RHEA ZAČÍNÁ OŽIVOVAT VZPOMÍNKY NA SEVEROMORAVSKÝ DOOM METAL DEVADESÁTÝCH LET

RheaSeveromoravská doommetalová scéna devadesátých let se stala fenoménem, který nikdo nezaložil uměle, nýbrž vzniknul spontánně, trval jen několik let a zůstaly na něj nesmazatelné vzpomínky. Kapely se v následujících letech hudebně vyvíjely, více či méně opouštěly svoje kořeny. Vedle jmen, která fanouškům tuzemského podzemí nemohou být neznámá (například DISSOLVING OF PRODIGY, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, HYPNOTIC SCENERY, ENDLESS) však doommetalové devadesátky na severní Moravě připravily živnou půdu pro formace, jejichž dávnou existenci už si vybaví jen pamětníci. Mezi takové patří i havířovská RHEA, která na sebe v roce 1999 upozornila povedeným demosnímkem „Aurasounds“. Ten je možno vyposlechnout na YouTube ZDE.
Smělé plány RHEA na rok 2002 počítaly s obnovou koncertní činnosti a přípravou na natáčení první velké desky, k čemuž ale nedošlo a kapela byla uložena do hibernace. Jako památka na poslední sestavu a její studiovou tvorbu zůstala píseň na kompilaci festivalu Noc plná hvězd.

Po více než dvaceti letech se bratři Foniokovi a frontman bývalých EUTHANASIA Robert „Sikki“ Kyselica rozhodli dokončit započaté dílo. To plánují ke konci letošního roku zvěčnit do podoby prvního full alba kapely RHEA, o jehož vydání se postará Pařát Productions.

Podrobnější informace a první hudební ukázky již brzy!

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »