PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

POSLECHNĚTE SKLADBY Z NAROZENINOVÉHO ALBA DISFIGURED CORPSE

FRONT COVER DC 25LETKrátce po roce 1990 byla společnost hladová po muzice, kterou dříve nemohla bez problémů konzumovat. V ostravském regionu už v „době temna“ fungovalo mnoho kvalitních undergroundových kapel, které neměly možnost se svobodně vyjádřit. Mezi to nejtužší jádro patřily spolky jako PATHOLOGIST, DOBYTČÍ MOR, DENET, TOTAL DEATH nebo KUŘECÍ NÁŘEZ,“ říká basák Hadgi, zakládající člen ostravských (severomoravských) DISFIGURED CORPSE, který společně s bubeníkem Ferencem pod dosavadním názvem odehrál úplně všechny koncerty! Výjimku tvoří akorát doba temna kolem prvního alba „Flesh Of Pain“, vydaného firmou Sheer Records až dva a půl roku po původním termínu, kdy už z kapely byla ruina a název byl zkrácen na DISFIGURED. Hlavním důvodem zpožděného vydání byly rozpory na firmě Bona. Nutno podotknout, že týž label v roce 1992 vdechl život jednomu z prvních oficiálních tvrděmetalových CD na území tehdejšího Československa – společné nahrávce DC a TOTAL DEATH.
To všechno je dávná historie a po roce 2011 se mohlo zdát, že i definitivní, neboť DC ohlásili přátelský rozchod. Z pomníku jejich jména vylezly dvě nové kapely, ANTIGOD a PRIMARY RESISTANCE, které se vzájemně respektovaly. Žádná nevraživost. Bylo tak jen otázkou času, kdy se vzduch pročistí úplně a bývalí spojenci se zase postaví na jedno pódium.
Letos se DC vrací i studiově, ale trochu jinak, než byste čekali. Už se za ničím neženou a touto kapelou se chtějí maximálně bavit. V rámci svých pětadvaceti let se rozhodli natočit album plné coververzí českých (nejen) metalových kapel. O něm jsme už informovali zde. Na tuzemské poměry je to krok ojedinělý. Jak dopadl? Kupte si nový Pařát zde a poslechněte. A jako zahřívací kolo nastartujte přehrávač na pravé straně tohoto webu, v němž lze poslechnout ukázky skladeb.

71. číslo Pařátu vyjde 20. srpna.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »