PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

PAŘÁT VYDÁVÁ DIGIPAKOVOU REEDICI PRVNÍHO ALBA AVENGER Z ROKU 1997

avenger2022-front-letak-flierPo pěti letech existence a po několika demosnímcích nahráli jihočeští AVENGER své první album „Shadows of the Damned“, které nejprve vyšlo v roce 1997 v režii kapely na magnetofonových kazetách, následně na CD u amerického labelu Breath Of Night Records, později pak v reedicích na kazetách, CD i gramofonových deskách u různých vydavatelů.

U příležitosti 25. výročí od vydání na letošní prosinec Pařát připravil digipakovou reedici s 12 stránkovým bookletem, třemi live bonusy a remasterovaným zvukem.

„Shadows of the Damned“ je minimálně z jednoho důvodu přelomovou nahrávkou na tuzemské tvrděmetalové scéně. Bubeník a zpěvák Honza Kapák vysvětluje: „V dubnu 1998 se náš sen stal skutečností, kdy ‚Shadows of ohe Damned‘ vyšlo na CD pod americkým labelem Breath Of Night Records a my se stali první českou kapelou, jejíž CD vydala americká firma. Tenkrát z toho byli lidi celkem hotoví, třeba KRABATHOR byli v Německu, MASTER’S HAMMER ve Francii, ale my jsme byli první za mořem.“
AVENGER po sobě zanechali výraznou stopu v podobě šesti řadových alb, projektu BLACK RAIN, stovek koncertů nejen doma, ale prakticky po celé Evropě, a Rámus s Honzou se podepsali pod pořádání kultovního Open Hell Festu; mezi lety 1998–2005 se z akce stala jedna z největších metalových přehlídek svého druhu v Česku. Později na OHF navázal Metalfest respektive festival Enter The Eternal Fire, který v jihočeské Volyni probíhá doposud.
Odbitím půlnoci mezi roky 2017 a 2018 se historie AVENGERU po čtvrtstoletí uzavřela a kapela se přetransformovala do nové, pojmenované BOHEMYST.
Nyní však AVENGER zásluhou této reedice pomyslně znovu ožívají.

Digipakovou reedici „Shadows of the Damned“, která má datum vydání 15.12., můžete zakoupit v Pařátshopu ZDE.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »