PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NOVÉ ALBUM BLOODY OBSESSION VYJDE UŽ PŘÍŠTÍ MĚSÍC POD PAŘÁTEM!

Severní Morava hlásí další výlet do historie! Tedy za předpokladu, že tentokrát budeme nahlížet na fakt, kterak synci z Orlové a okolí hrají old school death metal a natočili koncepční nahrávku inspirovanou dávnými časy. Nová deska BLOODY OBSESSION se bude jmenovat „Husaria“. Název v polštině není náhodný, ale poukazuje na inspiraci husarskými válkami v 16. a 17. století na území tehdejší Republiky obou národů. Myšlenka pro takto tematickou desku vznikla díky lásce k historii válek. Velkou múzou byl také román Henryka Sienkiewicze „Ogniem i Miecem“.
V jednotlivých skladbách jsou odhalovány skutečnosti, které se udály na pozadí tohoto historického období a dohromady tvoří menší příběh.
Prostřednictvím těchto skladeb se přenesete nejen na klasický nájezd husarské jízdy na nepřítele, ale také zjistíte něco víc o Bohdanu Chmelnickém, Záporožských kozácích a o velkém Chánovi. Doprovázeni válečnickými zpěvy se přesunete až k bitvě u Zbaraže, kde byl postup Kozáckých vojsk zastaven.
Kapela BLOODY OBSESSION se tak se svým v pořadí třetím albem odpoutává od zažitých postupů jak ve složce hudební, tak na poli lyriky a tvoří ucelenou desku v jedné koncepci.

Album „Husaria“ od BLOODY OBSESSION, o jehož booklet se postaral grafický mistr „Jaromír „Deather“ Bezruč, vyjde společně se 79. číslem Pařátu ve středu 20. prosince. Hudební ukázky z alba a další informace o něm budeme přinášet průběžně. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »