PAŘÁT Magazine
Tištěný časopis o metalové hudbě

NOVÉ ALBUM BLOODY OBSESSION VYJDE UŽ PŘÍŠTÍ MĚSÍC POD PAŘÁTEM!

Severní Morava hlásí další výlet do historie! Tedy za předpokladu, že tentokrát budeme nahlížet na fakt, kterak synci z Orlové a okolí hrají old school death metal a natočili koncepční nahrávku inspirovanou dávnými časy. Nová deska BLOODY OBSESSION se bude jmenovat „Husaria“. Název v polštině není náhodný, ale poukazuje na inspiraci husarskými válkami v 16. a 17. století na území tehdejší Republiky obou národů. Myšlenka pro takto tematickou desku vznikla díky lásce k historii válek. Velkou múzou byl také román Henryka Sienkiewicze „Ogniem i Miecem“.
V jednotlivých skladbách jsou odhalovány skutečnosti, které se udály na pozadí tohoto historického období a dohromady tvoří menší příběh.
Prostřednictvím těchto skladeb se přenesete nejen na klasický nájezd husarské jízdy na nepřítele, ale také zjistíte něco víc o Bohdanu Chmelnickém, Záporožských kozácích a o velkém Chánovi. Doprovázeni válečnickými zpěvy se přesunete až k bitvě u Zbaraže, kde byl postup Kozáckých vojsk zastaven.
Kapela BLOODY OBSESSION se tak se svým v pořadí třetím albem odpoutává od zažitých postupů jak ve složce hudební, tak na poli lyriky a tvoří ucelenou desku v jedné koncepci.

Album „Husaria“ od BLOODY OBSESSION, o jehož booklet se postaral grafický mistr „Jaromír „Deather“ Bezruč, vyjde společně se 79. číslem Pařátu ve středu 20. prosince. Hudební ukázky z alba a další informace o něm budeme přinášet průběžně. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »