PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NOVÉ ALBUM ASGARD VYJDE V ŘÍJNOVÉM PAŘÁTU

Asgard frontKořeny brněnské blackmetalové kapely ASGARD sahají až do roku 1987. V 90. letech na sebe upozornila dvěma demosnímky, ale první studiové album „Kletba krále Stacha“ vyšlo až v roce 2003. V sestavě ASGARD najdete jak letité harcovníky tuzemské metalové scény (Mira Horejsek -zpěv, Parambucha – baskytara), tak mladou krev v podání kytaristy Pačesse, jehož příchod do ASGARD v roce 2008 kapelu polil potřebnou živou vodou. Ostatně i na letošním třetím albu „Eleonora: Odhalení jinotaje“ Pačess vystupuje jako výhradní autor hudby a většinový autor textů. Jedním textem (ke skladbě „Pátý květen“) přispěl také letitý kamarád ASGARD Jiří BigBoss Valter, za bicí soupravu usedl jako host Herr Miller z DEBUSTROLU.

„Eleonora: Odhalení jinotaje“ je koncepční alegorické dílo o kněžně Eleonoře Amálii von Schwarzenberg (1682-1741), které se až po její smrti začalo přezdívat „upírská princezna“. Příběh alba vás vrátí do doby života slavné a bohaté paní z krumlovského panství, který byl načichlý morálkou a neznalostí doby.

Album bylo nahráno během února až srpna letošního roku ve studiu Dejansound a obsahuje osm nových skladeb plus intro a outro. Vydáme jej 21. října tohoto roku jako přílohu 54. čísla metalového Pařátu za klasicky dostupných 102 Kč včetně poštovného.

Seznam skladeb: 1. Zrození, 2. Eleonora, 3. Život honory, 4. Chřadnutí, 5. Ulehám k spánku věčnému, 6. V okamžiku smrti, 7. Pitva, 8. Pátý květen,  9. Tělo v rakev, 10. Epilog

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »