PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

NOVÉ ALBUM ARCHEONIC VYJDE V DUBNU POD PAŘÁTEM

paratmagazine com archeonic 2021Kostru mohelnických ARCHEONIC tvoří Mik (baskytara) a Lerry (kytara), kteří už v roce 1994 zakládali kapelu SCENERY libující si v technickém death metalu. SCENERY v roce 2007 ukončili svou aktivní/koncertní činnost. Lehké vzkříšení proběhlo v roce 2012 a to s vydáním alba „Mental Confusion“. Ale to už byla jen taková labutí píseň a SCENERY tímto počinem definitivně skončili. Proč? „Nejmenujeme se SCENERY jednoduše proto, že jsme chtěli jít trochu jinou cestou, dělat přímočařejší hudbu, i když s občasnými technickými kudrlinkami, takovou, řekněme, trochu více posluchačsky přívětivější,“ vysvětluje Mik.
Po EP „16th Dimension“ (2016) letos uzrál čas na plnohodnotné album. To dostalo název „Digital Pain“, obsahuje devět skladeb v délce 40 minut. Je mezi nimi i ta s názvem „1984“, kterou si již můžete poslechnout ZDE

Bystrému oku a uchu možná neunikne, že ARCHEONIC jsou studiově zpět v částečně obměněné sestavě, přesněji s novým vokalistou. Tím se stal mladý, nadějný vokalista s přezdívkou P.T.. Při pohledu na design „16th Dimension“ vás pravděpodobně jako první napadly pyramidy, Egypt. Koncepce „Digital Pain“ se od EP nijak extra nevzdaluje. Podle Mika je pořád ostře nasměrována proti neduhům a nešvarům této moderní, digitální doby. „Pranýřuje slabosti dnešního člověka z pohledu nejrůznějších moderních technologií, závislostech na nich, odcizení se jeden druhému, životy ve virtuálních realitách, světech, sítích a podobně. Po hudební stránce se deska může zdát, díky modernímu a hutnému soundu, mnohem tvrdší než její předchůdkyně z roku 2016, ale styl, podstata a výraz zůstává stále stejný. Díky tomu, že se na nové desce tentokrát podíleli více méně všichni členové, bude její obsah pestřejší a výrazově i barevnější. Myslím, že se máte opravdu na co těšit,“ je přesvědčen Mik.

Album „Digital Pain“ vyjde 20 dubna společně s 99. číslem Pařátu. Samozřejmě jako klasické řadové full album v několikatisícovém nákladu za lidovou cenu.
Další informace o albu již brzy.

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »