PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

GALADRIEL ZVEŘEJNILI OBAL PŘIPRAVOVANÉHO VINYLOVÉHO EP

Galadriel_2015_EPJak jsme již informovali zde, na konec léta chystáme vydání vinylového EP (délka 32 minut) slovenských dark/doomových GALADRIEL, které vyjde u příležitosti dvacátého výročí jejich založení. Nahrávací proces probíhal v Aténách ve studiích Grindhouse a Zero Tolerance pod dohledem Gerge Bokose (STONE COLD DEAD, ex-ROTTING CHRIST, ex-NIGHTFALL), který spolupracoval také na posledních počinech MELECHESH a George Kolliase, který se rovněž postará o mix a mastering nahrávky.
Připravované EP ponese název „Lost In The Ryhope Wood“, bude obsahovat šest skladeb, z nichž tři jsou novými počiny a stejný počit znovunahranými kousky z minulosti. Všechny spojuje tématika Ryhopského lesa a tajemného místa Lavondyss, jimž vdechl duši spisovatel Robert Holdstock.
Názvy skladeb: Song Of A Daughter, Dual Hertitage, She – The Myth, Forest Lullaby, Strong One Against The Storm, Lavondyss.
S uvedenou tématikou samozřejmě souvisí také obal EP, pod jehož grafické zpracování se již tradičně podepsal kytarista a zpěvák GALADRIEL Dodo Ďatel. ˇustřední postavou je v tomto případě slovenská modelka Ewel a svými zkušenostmi, citem a okem k výsledku nemalou měrou přispěl i fotograf Hellmet.
Na nahrávce se představí hned několik hostujících muzikantů. Smyčcové duo tvoří houslistka Jana Věnečková (VĚNEBAND) a kontrabasista Charis Pazaroulas (STONE COLD DEAD). Na bicí se již potřetí za sebou objeví Jano Ivan (ČAD), který z časových důvodů na krátký čas zaskočil za bubeníka Mateja Ferianca. V jedné skladbě pomohl s vokály i samotný George Bokos, stejně jako jedna neméně zajímavá osobnost, jejíž jméno zveřejníme později.
Speciální EP „Lost In The Ryhope Wood“ vyjde pouze na vinylu pod Pařátem začátkem září. Mějte oči i uši otevřené!

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »