PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

ARCHEONIC PŘEDSTAVUJÍ OBAL ALBA “Digital Pain”, KTERÉ VYJDE UŽ PŘÍŠTÍ MĚSÍC POD PAŘÁTEM

paratmagazine com archeonic frontJak už jsme informovali ZDE, 20. dubna Pařát vydá první full album mohelnických ARCHEONIC s názvem „Digital Pain“. To bude obsahovat 9 skladeb (včetně dvou instrumentálních) v délce 40 minut.

Již nyní lze na YouTube zhlédnout dva klipy ARCHEONIC, konkrétně ke skladbám „Virtual Cramp“ ZDE a „1984“ ZDE.

Obal alba „Digital Pain“ je stejně jako v případě EP „16th Dimension“, jímž ARCHEONIC v roce 2016 studiově debutovali, dílem kapelního grafika Kamila Hlavinky. Jeho rukopis lze dokonce zahlédnout už na posledních dvou albech SCENERY „Contunuity“ (2006) a „Mental Confusion“ (2012). Basák Mik o Kamilovi mluví jako o „automatu na nápady“. A upřesňuje: „Zatím se mu vždy povedlo z našeho řekněme strohého neohraničeného zadání udělat obal, který se k naší muzice dokonale hodí a plně ji vystihuje. Ostatně i obal prodává desku, proto mít v zádech kvalitního grafika je pro každou kapelu opravdovou výhrou.“

Album „Digital Pain“ pojednává o současné přetechnizované, digitální době, kdy jsme všichni pod jakousi digitálně-virtuální pokličkou/kontrolou. A právě v tomto duchu byl obal navržen. „Tvář na titulní straně symbolizuje virtuální špehování s jistou dávkou ztráty vlastního soukromí a osobních jistot. Ale i zbytek obalu je načichlý všudypřítomnou existencí neviditelného zla, která právě zmiňovaná digitální doba, pod líbivou rouškou pohodlí a komfortu sebou tiše přináší. Myslím si, že až budete ´Digital Pain´ držet v ruce, určitě tento fakt ucítíte sami na sobě a i díky obalu propadnete blažené panice a bezbřehé nikdy nekončící svíravé schizofrenii,“ usmívá se Mik a zve k náhledu na obal a poslechu výše uvedených dvou skladeb.

Album „Digital Pain“ vyjde 20. dubna, jeho předobjednávky budou spuštěny o týden dřív. 

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »