PAŘÁT Magazine
Metalový časopis

ARCHEONIC PŘEDSTAVUJÍ OBAL ALBA „Digital Pain“, KTERÉ VYŠLO V DUBNU 2021 POD PAŘÁTEM

paratmagazine com archeonic frontJak už jsme informovali ZDE, 20. dubna 2021 Pařát vydal první full album mohelnických ARCHEONIC s názvem „Digital Pain“. To obsahuje 9 skladeb (včetně dvou instrumentálních) v délce 40 minut.

Na YouTube lze zhlédnout dva klipy ARCHEONIC, konkrétně ke skladbám „Virtual Cramp“ ZDE a „1984“ ZDE.

Obal alba „Digital Pain“ je stejně jako v případě EP „16th Dimension“, jímž ARCHEONIC v roce 2016 studiově debutovali, dílem kapelního grafika Kamila Hlavinky. Jeho rukopis lze dokonce zahlédnout už na posledních dvou albech SCENERY „Contunuity“ (2006) a „Mental Confusion“ (2012). Basák Mik o Kamilovi mluví jako o „automatu na nápady“. A upřesňuje: „Zatím se mu vždy povedlo z našeho řekněme strohého neohraničeného zadání udělat obal, který se k naší muzice dokonale hodí a plně ji vystihuje. Ostatně i obal prodává desku, proto mít v zádech kvalitního grafika je pro každou kapelu opravdovou výhrou.“

Album „Digital Pain“ pojednává o současné přetechnizované, digitální době, kdy jsme všichni pod jakousi digitálně-virtuální pokličkou/kontrolou. A právě v tomto duchu byl obal navržen. „Tvář na titulní straně symbolizuje virtuální špehování s jistou dávkou ztráty vlastního soukromí a osobních jistot. Ale i zbytek obalu je načichlý všudypřítomnou existencí neviditelného zla, která právě zmiňovaná digitální doba, pod líbivou rouškou pohodlí a komfortu sebou tiše přináší. Myslím si, že až budete ´Digital Pain´ držet v ruce, určitě tento fakt ucítíte sami na sobě a i díky obalu propadnete blažené panice a bezbřehé nikdy nekončící svíravé schizofrenii,“ usmívá se Mik a zve k náhledu na obal a poslechu výše uvedených dvou skladeb.

Album „Digital Pain“ vyšlo 20. dubna 2021.  

Mohlo by Vás zajímat...
Translate »